Novinka v českém sportu. Olympioniky i paralympioniky podpoří obchodní řetězec


Jiří Kejval se usmál, hosté zatleskali a děti začaly trénovat. Takové kulisy měla v pondělí slavnostní chvíle, během níž Český olympijský výbor odhalil nového sponzora. Sportovní funkcionáři se dohodli na spolupráci s obchodním řetězcem BILLA, který patří do nadnárodní skupiny se sídlem v Německu. 

Dohoda oznámena: Jiří Kejval, šéf ČOV, Liam Casey za společnost BILLA a Miroslav Šperk, sekretář paralympioniků (uprostřed)

|
Foto: Český olympijský výbor/Barbora Reichová

BILLA se od roku 2024 stává generálním partnerem významných českých sportovních organizací. Nezůstane jen u olympioniků, podpora míří i směrem k paralympionikům. 

„Vždy je pro nás důležité, abychom s našimi partnery sdíleli společné hodnoty. Proto se velmi těšíme na spolupráci se společností BILLA. Je radost posouvat dál vše, co děláme, společně s lidmi, pro které je role pohybu, sportu a samozřejmě i zdravého stravování jako základní součásti života stejně stěžejní jako pro nás,“ řekl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Barbora Špotáková si první okamžiky role ambasadorky užívala

VIDEO: Špotáková na střeše doubledeckeru. Hovoří francouzsky i maďarsky

Miroslav Šperk, generální sekretář Českého paralympijského výboru, doplnil: „Je skvělé, že můžeme do paralympijského roku vstoupit se silným partnerem. Těšíme se na spolupráci a společné šíření myšlenky, že sport je jenom jeden, a to bez rozdílu.“

Finanční detaily sice nebyly prozrazeny, ale je zřejmé, že do českého sportu přiteče za čtyři roky spolupráce suma v řádech desítek milionů korun. Obchodní řetězec patří do skupiny REWE Group, kam kromě dalších supermarketů spadají i cestovní kanceláře – třeba Fischer Group.

Na tuzemském poli sportovního sponzoring není BILLA úplně nováčkem: řadu let podporuje hokejovou Spartu. „Jsme nadšení, že můžeme oznámit naše partnerství s Českým olympijským výborem,“ řekl Liam Casey, generální ředitel společnosti.

Podpora mládeže

Událostí příštího roku budou olympijské a paralympijské hry v Paříži.

Přesto celá spolupráce nemíří jen k vrcholovému sportu. Ne náhodou byla oznámena v rámci olympijského tréninku na Základní škole Ke Kateřinkám v Praze, která se dlouhodobě účastní projektu s názvem Olympijský víceboj. „Jde o největší školní projekt, do kterého se zapojuje na 1 400 škol. U žáků, kteří absolvují jeho disciplíny, dlouhodobě vidíme pozitivní dopady na jejich zdatnost,“ dodal Kejval.

„Vedle toho, že budeme moci podpořit fenomenální sportovce, se těšíme na spolupráci se školami a místními komunitami při propagaci zdravého životního stylu prostřednictvím fyzické aktivity a zdravé výživy,“ zmínil Casey.

Mistrovství ČR v plavání 2021 v Plzni.

Krize v českém sportu? Trend v úbytku dětí vypadá hrozivě

Dostalo se i na sportovce s hendikepem. Miroslav Šperk konstatoval: „Součástí víceboje je již sedmým rokem také Paralympijská výzva. Zapojeno je 120 škol se speciálními vzdělávacími potřebami, tedy více než čtvrtina takových škol v celé České republice.“

Zdroj: Český olympijský výbor