Web zprávy

Nový iPad nabízí jen drobná vylepšení. Důvody pro upgrade se hledají těžko

Apple má z technologických podniků pravděpodobně nejvěrnější fanoušky. Jakmile vyjde nějaká nová elektronika s logem nakousnutého jablka, celá řada z nich prakticky okamžitě vyrazí pro novinky do obchodů.

Bazary se pak plní staršími modely – a je úplně jedno, zda se bavíme o smartphonech, chytrých hodinkách, tabletech, sluchátkách, počítačích či laptopech.

Apple iPad 8. generace (2020).

Foto: archív výrobce

V případě nejnovějšího iPadu 8. generace tomu však bude patrně jinak. Případní zájemci budou totiž hledat jen těžko důvody, proč by měli loňský model zahodit a utíkat do obchodu pro nový. Novinka totiž vypadá úplně stejně jako předchůdce a stejná je i celá řada parametrů.

V podstatě jediným zásadnějším vylepšením je použití výkonnějšího procesoru Apple A12 Bionic. Díky tomu by měl mít tento jablečný tablet o 40 procent lepší výpočetní výkon, v případě grafiky dokonce rychlost vzrostla na dvojnásobek.

Přístroj se vyznačuje velmi tenkými rámečky okolo displeje, obzvláště v porovnání se staršími 9,7palcovými modely. IPad 8. generace má úhlopříčku 10,2 palce a nabízí rozlišení 3,5 milionu pixelů.

Apple iPad 8. generace (2020).

Foto: archív výrobce

Nechybí přitom podpora pera Apple Pencil. Díky němu je možné na dotykovou obrazovku kreslit a psát úplně stejně jako na list papíru, tento speciální stylus zvládne rozeznávat i různé intenzity přítlaku.

Výhodou je také integrace Smart Connectoru, kterým se dříve pyšnily pouze některé dražší iPady. Díky tomuto konektoru jde k jablečnému tabletu připojit klávesnice, která se dobíjí přímo z baterie iPadu. Klávesnice může fungovat zároveň jako kryt obrazovky v případě, že uživatelé nebudou zařízení používat.

Nový iPad 8. generace je k mání ve zlaté, vesmírně šedé a stříbrné barvě, a to s úložným prostorem o velikosti 32 nebo 128 GB. Základní provedení stojí 9990 Kč, respektive 13 490 Kč v případě modelu se slotem pro SIM kartu.

Apple iPad 7. generace (2019).

Foto: Stephen Lam, Reuters

Také přečtěte

iPhony čeká designová změna. Apple se má inspirovat androidí konkurencí

Rok 2017 byl pro Apple milníkem, představil totiž první iPhone s displejem přes celou čelní …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště