Web zprávy

Nový závod, stejná chyba. Mistr světa Alaphilippe znovu slavil předčasně, tentokrát měl štěstí | iROZHLAS

Jako kdyby Juliana Alaphilippea stále ještě nepřešla euforie ze zisku cyklistického titulu mistra světa. Duhový dres navlékl v italské Imole teprve před necelými dvěma týdny a od té doby slavil na dalších dvou velkých jednorázových závodech. Bohužel pro něj ale pouze slavil. Vítězné vavříny si odnesl jen jednou, a to ještě s pořádným štěstím.Overijse

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítJulian Alaphilippe | Zdroj: Reuters

Když Alaphilippe mířil vstříc z prvního místa cílové pásce v belgické klasice Brabantský šíp, asi všem divákům se vybavily tři dny staré obrázky z dojezdu monumentu Lutych-Bastogne-Lutych. Ne tak osmadvacetiletému Francouzovi.

Čerstvý mistr světa opět zvedl ruce nad hlavu příliš brzy a obhájce vítězství Mathieu Van der Poel mu triumf skoro sebral. O tom svědčí i fakt, že musela rozhodovat až cílová fotografie.

Alaphilippeovi těsně po dojezdu viditelně zatrnulo, během rozhovoru po závodě už ale působil klidně.


VIDEO: Thomasovo působení na Giru zmařil bidon, po pádu si zlomil pánev a odstoupil


Číst článek

„Jsem rád, že jsem dokázal vyhrát po tom, co se stalo v neděli. Neberu to ale jako nějakou odplatu,“ citoval francouzského cyklistu server Cyclingnews.com. „Pro mě je skvělý pocit už jen si navléct ráno tenhle duhový dres. A ještě hezčí je v něm vítězit, užívám si to,“ dodal.

Tentokrát to tedy Alaphilippeovi vyšlo, právě na slavném nedělním cyklistickém monumentu s dojezdem v Lutychu ale takové štěstí neměl. Na cílové pásce ještě předstihl radujícího se mistra světa smolař letošní Tour de France Primož Roglič.

Pravda, Alaphilippe byl později za nebezpečný manévr při spurtu odsunutý ve výsledkové listině na páté místo. To ale na těžko uvěřitelné „dvojchybě“ na cílové pásce nic nemění.

mov

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Ze zavřených galerií: NO – GO v Kampusu Hybernská se nejspíš návštěvníků nedočká

Výstavu malířky Kateřiny Ondruškové a sochaře Ondřeje Filípka nazvanou NO – GO v Kampusu Hybernská v Praze …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *