Web zprávy

Novým senátorem za Cheb se stal Miroslav Plevný, volit přišlo málo lidí


Volební účast v Karlovarském kraji byla poměrně nízká, oproti prvnímu kolu jen třetinová, k urnám totiž přišlo jen něco málo přes deset procent voličů. Ti Plevnému udělili lehce přes 7 tisíc hlasů, jeho soupeřka pak získala 3 tisíce hlasů.

„Lhal bych, kdybych řekl, že jsem překvapený. Nečekal jsem ale až tak velký rozdíl v počtu hlasů, které mě do Senátu poslaly,“ reagoval na výsledky Miroslav Plevný.

Volební výsledky pro obvod Cheb

Ten je připraven vzdát se funkce místostarosty Chebu. „Pro mé kolegy to tedy nebude nic nového. Neříkám, že nezůstanu v zastupitelstvu či v radě, ale svoji současnou funkci dám ihned k dispozici. Dál si chci nechat jen svůj částečný úvazek na vysoké škole, kde učím, jinak se budu plně věnovat práci v Senátu,“ uvedl.

Na otázku, čeho chce v Senátu dosáhnout, odpověděl: „Když slyším, jak někteří mí kolegové slibují, že opraví v obci, odkud pocházejí, kus chodníku nebo postaví lékárnu, divím se tomu. To je úkol pro místní politiky, senátor má jinou pracovní náplň. Úkolem Senátu je kontrola nových zákonů, které navrhuje Poslanecká sněmovna. Já mohu jen pohlídat to, že se nezapomene na regionální problémy a že se na příhraniční okresy bude myslet i v Praze.“

Karlovarský kraj má nyní všechny tři senátory ze STAN. Kromě Miroslava Plevného za Chebsko jsou to Jan Horník za Karlovarsko a Miroslav Balatka za Sokolovsko.

„Je to potěšující minimálně proto, že se s oběma velmi dobře znám a můžeme navzájem spolupracovat a informovat se,“ podotkl Plevný.

V prvním kole senátních voleb dostal Plevný od voličů 27 procent hlasů, Brožová Lampertová pak 17. 

Dosavadní senátor Miroslav Nenutil z ČSSD post neobhájil, když minulý týden skončil na třetím místě se 14 procenty hlasů. K urnám přišlo v prvním kole 30 procent voličů.

Také přečtěte

Věž pro Palacha doputovala ze Sydney do Klatov

Ten dílo nazvané Věž pro Jana Palacha začal tvořit před třemi lety. Socha se záhy …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *