Web zprávy

O kolektivní imunitu nám nikdy nešlo, je to mýtus, říká „švédský Prymula“

Švédsko dnes eviduje přes 96 tisíc případů nákazy koronavirem, počet mrtvých se blíží šesti tisícům. To je vysoké číslo. Zhruba polovina všech obětí navíc pocházela z domovů pro seniory. Byla švédská strategie, která na rozdíl od jiných států nezahrnovala kompletní zastavení života v zemi, podle vás úspěšná?
Část ano a část se musela zlepšit, ale to je stejné jako v jiných zemích. Domnívám se, že velký díl naší strategie úspěšný byl. Naše zdravotnictví nepřestalo fungovat a zajišťovalo vysoce kvalitní péči po celou dobu pandemie. V nemocnicích máme v současnosti velmi málo pacientů, takže v tomto ohledu strategie uspěla. Nechali jsme otevřené školy a žádné zjevné problémy jsme kvůli tomu nezaznamenali, což je také úspěch, protože udržení škol v chodu bylo velmi důležité. 

Ano, některé pečovatelské domy a ústavy dlouhodobé péče ze začátku bohužel nepracovaly správně. Mnoho lidí se tam nakazilo a mnoho z nich zemřelo. To bylo velmi nešťastné a přáli bychom si, aby se nám tomu bývalo podařilo zabránit. Většina těchto zařízení už dnes funguje velice dobře a my tam evidujeme jen velmi málo případů nákazy. Méně než v posledních dvou třech měsících.

Tento článek je součástí exkluzivního obsahu

První měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné?
Stačí se přihlásit a číst dál.

Také přečtěte

ONLINE: Pavlenka, Gebre Selassie či Darida. Češi v akci v bundeslize

Kingsley Coman (vzadu v červeném) z Bayernu právě skóruje do sítě brankáře Jiřího Pavlenky. Vlevo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *