Web zprávy

Od pondělí by se podle Plagy měly zavřít i speciální školy. Návrh vláda projedná v pátek | iROZHLAS

Od pondělí by se kvůli epidemické situace měly zavřít i speciální školy, které byly společně s mateřskými školami stále otevřené. Uvedl to ministr školství Robert Plaga za ANO). Návrhem se bude v pátek zabývat vláda.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítOd pondělí by se v Česku měly uzavřít i speciální školy, uvedl Plaga | Foto: Petr Lundák | Zdroj: MAFRA / Profimedia

V Česku jsou kvůli zhoršení vývoje epidemie nemoci covid-19 od 14. října uzavřeny téměř všechny školy a vyučuje se na dálku. Otevřeny jsou zatím kromě mateřských a speciálních škol jen některé školy vyčleněné pro péči o děti zdravotníků, pracovníků sociálních služeb nebo třeba policistů a hasičů.

Dočasně by se měly speciální školy podle návrhu zveřejněného Plagou uzavřít od 2. listopadu. „Chtěl bych moc poděkovat vám všem, kteří se na fungování speciálních škol podílíte. Každý den provozu je z mnoha důvodů pro děti důležitý, a tak pevně doufám, že se nám společně podaří zlepšit situaci tak, že budou školy – nejen speciální – co nejrychleji znovu otevřené,“ sdělil ministr.

V pondělí 2. listopadu se přitom měly původně naopak školy otevřít. Když se epidemická situace nezlepšovala, mluvili členové vlády o tom, že by se v pondělí do škol vrátili jen žáci prvního stupně základních škol, nebo aspoň děti z prvních a druhých tříd. Ani to ale nakonec nebude možné. V úterý po jednání vlády ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) oznámil, že školy zůstanou uzavřené i nadále. Podle informací z úterý vláda představí v pátek scénář návratu žáků a studentů do škol na základě dalších dat o vývoji koronavirové epidemie.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Zemřel šachový velmistr Kaválek, někdejší hráč elitní světové desítky

Šachový velmistr Lubomír Kaválek | foto: MAFRA O jeho úmrtí informoval server lidovky.cz, podle kterého Kaválek …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *