Web zprávy

Od středy 9. září budou v Praze povinné roušky v obchodech, v noci zavřou bary

ČTK4. září 2020 • 14:50

foto: Blesk – Nikola Forejtová

Šéfka pražských hygieniků Zdeňka Jágrová uvedla, že opatření reagují na srpnové výskyty onemocnění vyplývající z návštěv barů a nočních klubů. „Tato zařízení se významně podílejí na šíření toho onemocnění,“ uvedla. Praha zůstává v tzv. semaforu okresů v oranžové barvě. „Nedošlo bohužel ke zlepšení situace,“ dodala.

V Praze zůstane povinné nosit roušky v hromadné dopravě, ve všech vnitřních prostorách nádražních budov i na Letišti Václava Havla.

Ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová dnes novinářům řekla, že kumulativní nárůst nově nemocných činí 726 za posledních několik dnů, 68 nemocných je mezi dvacetiletými. Stoupá i počet nemocných v nejrizikovější skupině starších nad 65 let.

Návrat drastických opatření a 2 tisíce nakažených denně. Bude hůř, možná by se měl…

Čestmír Strakatý
2. září 2020 • 16:00

Roušky ve školách

Další nařízení se týkají pražských škol. Od pondělí  14. září budou školáci muset nosit roušky ve společných prostorech škol. Jde o opatření pražské hygieny reagující na šíření koronaviru. V Praze jsou nyní uzavřeny čtyři školy, ve všech případech ale kvůli onemocnění pedagogů.

V mateřských školách zůstane dosavadní míra opatření, roušky tam děti ani personál nenosí. Jágrová nechce zatím omezovat ani návštěvy v domovech seniorů, aby nebyli jejich klienti zbytečně traumatizováni. Vyzvala ale, aby tam na návštěvy nechodili lidé s příznaky respiračních onemocnění.

Desetidenní odklad povinnosti pro školy vysvětlila Jágrová tím, že chce nechat školám čas na přípravu, nemocných dětí k tomu v prvních dnech školy zatím nepřibývá. Ve středu šlo o tři děti, ve čtvrtek také o tři. Uvedla také, že hygiena slíbila neměnit doporučení každý týden.

Babiš si voliče nekupuje. Nekandiduje přece. Proto je na volebních plakátech

Jana Bendová
2. září 2020 • 11:48

Pařila nakažená hygienička Rážová v baru a nemyla si ruce? Nebo je to s koronavirem jinak?

Oldřich Tichý
2. září 2020 • 13:33Také přečtěte

Lesníci přidají na rašeliniště keře a listnáče, aby pomohli tetřívkům

Na zdejší straně hor je zaměřený na území rašeliniště U jezera – Cínovecké rašeliniště, na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *