Web zprávy

Odběrová místa na covid Praha: Další bude v Nemocnici Na Františku

„Nemocnice Na Františku zřídila odběrové místo poté, co byla ministerstvem zdravotnictví vybrána do páteřní sítě odběrových center na testování nákazy koronavirem. Vznik centra byl koordinován ve spolupráci s městskou částí Praha 1, která nemocnici vlastní, a pražským magistrátem,“ uvedla Krausová.

Osoby, které zde budou chtít podstoupit test, se musí podle mluvčí nemocnice registrovat přes online formulář na webu nemocnice. Rezervace termínu předem má zajistit, aby se na místě netvořily fronty. Samoplátci za vyšetření zaplatí 1850 korun. O výsledku testu budou podle Krausové pacienti s žádankou i samoplátci informováni do 48 hodin od provedení odběru.

Mimořádná opatření proti koronaviru: Kde všude omezují Čechy a v čem přesně?

Technicko-provozní náměstek Nemocnice Na Františku Václav Machek doplnil, že nově zřízené odběrové centrum má samostatný vstup z Kozí ulice. „Je dostatečně vzdálen od hlavního vchodu do nemocnice, určeného pro pacienty,“ uvedl s tím, že prostory, kde budou odběry, jsou stavebně odděleny od zbytku nemocničního areálu.

Další místa v Praze

V hlavním městě by měla podle dřívějšího vyjádření náměstka primátora Petra Hlubučka (STAN) přibýt v budoucnu další odběrová místa pro testování na nový koronavirus. Vedení města je naplánovalo v lokalitě na Stírce v Praze 8 a na Jižním Městě v Praze 11. Tato místa budou podle náměstka přístupna pouze automobilem a lidé budou vyšetřeni, aniž vystoupí z auta.

V úterý 6. října otevřel pražský magistrát odběrové místo v areálu holešovického Výstaviště. Testy jsou prováděny pracovníky laboratoře GHC Genetics metodou drive-in, tedy přímo z auta. Ve čtvrtek 1. října začalo fungovat odběrové místo v městské poliklinice ve Spálené ulici. Soukromá laboratoř SYNLAB otevřela odběrové místo v pražských Vokovicích v pátek 2. října, o čemž informoval mluvčí společnosti Robert Hladil.

Případy koronaviru v Česku: Kolik už je nakažených a odkud jsou?

V Praze je nyní podle seznamu uvedeného na webu ministerstva zdravotnictví 33 míst, kde se lze nechat v hlavním městě otestovat na nákazu covidem-19. V některých z nich je k dispozici více odběrových stanů. Pouze samoplátce vyšetří na osmi místech v Praze, a to například na odběrovém místě laboratoře GHC na letišti Václava Havla. Výhradně pacienty s žádankou přijímají v odběrovém místě Městské polikliniky Praha ve Spálené ulici.

V Praze ve čtvrtek přibylo podle údajů ministerstva zdravotnictví 730 potvrzených případů koronaviru. V hlavním městě roste také počet lidí, kteří s covidem-19 zemřeli. Ve středu bylo obětí sedm, což je nejvíce od začátku epidemie. V celé ČR ve čtvrtek přibylo podle dnešních údajů na webu ministerstva zdravotnictví 5394 nakažených.Také přečtěte

Vrátí se Boeing 737 MAX na evropské nebe? Šéf agentury připustil, že by povolení mohly dostat příští týden | iROZHLAS

Letadla Boeing 737 MAX zřejmě už příští týden dostanou povolení k obnově komerčního provozu na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *