Web zprávy

ON-LINE: Česko hlásí 5199 nakažených, na očkování se registrovalo 143 tisíc seniorů

9:17 – Na očkování proti koronaviru se zatím k ránu registrovalo v centrálním rezervačním systému přes 143 tisíc seniorů nad 80 let, termín má necelých 35 tisíc z nich.

9:15 – Index protiepidemického systému PES klesl v České republice o dva body na nynějších 70, stále je na čtvrtém stupni. V sobotu, kdy se méně testuje, přibylo 5199 nově nakažených, pozitivita testů byla 30,6 procenta. Zemřelo dalších 67 lidí.

9:10 – V Anglii se od pondělka otevře dalších deset velkokapacitních očkovacích center, která mají v následujících týdnech očkovat proti covidu-19 tisíce lidí denně. Pro vakcínu si lidé budou moci nově zajít například na rugbyový stadion v Merseyside, na dostihové závodiště v Tauntonu nebo do konferenčního centra v Bournemouthu, napsal list The Times. Vláda chce díky tomu splnit cíl očkovat do půlky února 15 milionů lidí, zatím vakcínu dostalo něco přes 3,5 milionu obyvatel.

9:03Brazílie za uplynulý den zaznamenala dalších 61 567 případů koronavirové nákazy. Za stejnou dobu tam s onemocněním covid-19 zemřelo dalších 1050 lidí. Více než 1000 úmrtí s koronavirem za den Brazílie eviduje již pátý den v řadě. S odkazem na brazilské ministerstvo zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters.

Také přečtěte

Vatikánský nuncius v Iráku před cestou papeže onemocněl covidem

Vatikánský velvyslanec v Iráku, který připravuje březnovou návštěvu papeže Františka v této blízkovýchodní zemi, onemocněl covidem-19. Arcibiskup …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště