Web zprávy

ON-LINE: Růst počtu nakažených se vrátil nad 15 000

06:12 –  Na pražském náměstí Republiky se sejdou odpůrci vládních opatření proti šíření koronaviru. Pořadatelé demonstraci nazvanou Manifestace za svobodu a pravdu odsuzující teror a manipulaci svolali přes sociální sítě. Stovky lidí na facebooku uvedly, že na protest dorazí.

Platná vládní opatření proti šíření covidu-19 ale umožňují konat demonstrace s maximálně 100 účastníků. Na shromáždění budou dohlížet policisté, násilné střety neočekávají. Také podle organizátorů bude akce nenásilná.

06:11 – Hygienici v Praze odhalili v úterý 1493 případů koronaviru, je to méně než o týden dřív. Proti pondělí je to ale nárůst o víc než 200 a úterní denní přírůstek se blíží rekordním hodnotám z minulého týdne.

06:08V Česku se počet nakažených koronavirem zvýšil za úterý o 15 663. Počet případů se tak ani přes přísná opatření nedaří výrazně snižovat. 

Nemocných je nyní víc než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem nemoci covid-19.

Úmrtí s koronavirem přibývalo od minulé středy každodenně víc než sto. Za úterý nyní ministerstvo uvádí 98 zemřelých, čísla se ale obvykle při pozdějších aktualizacích zvyšují. Dosud nejvíc pacientů v jeden den zemřelo v pondělí, bylo jich 139. Nedělních 125 úmrtí s covidem-19 je dosavadní druhý nejvyšší počet.

Rychle se zvyšuje také množství hospitalizovaných. Podle posledních známých čísel v pondělí oproti neděli přibylo v nemocnicích 578 lidí s koronavirovou infekcí na 6191 pacientů. V těžkém stavu je 893 z nich,

Také přečtěte

Volkswagen připomíná slavné pestrobarevné Polo

Fanoušci značky Volkswagen si jistě pamatují na polovinu 90. let, kdy se fenoménem stalo Polo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *