Web zprávy

ON-LINE: V Česku přibylo 508 případů nákazy koronavirem, nejvíc za volný den

07:07 – Aktuálně bojuje s nemocí 8282 nakažených. U většiny z nich má nemoc mírný průběh, mnozí jsou bez příznaků. Pro vývoj epidemie je podle epidemiologů klíčový počet hospitalizovaných a těch, kteří vyžadují intenzivní péči. V nemocnicích je podle posledních údajů 197 infikovaných, což je 2,5 procenta z momentálně nakažených. Na přelomu dubna a května se se tento podíl pohyboval kolem deseti procent.

Intenzivní péči nyní vyžaduje 50 pacientů s covidem, v červenci byla ve vážném stavu méně než polovina současného počtu, v dubnu mělo těžký průběh nemoci až stovka pacientů s covidem. Nákaza se v zemi potvrdila dohromady u 27 752 lidí, z nich se víc než 19 039 vyléčilo a 431 zemřelo.

Nejvýraznější nárůst počtu nakažených má nyní Hodonínsko, Pelhřimov a Svitavy, následuje Táborsko, Praha a Třebíčsko.

06:50 – V Německu za poslední den přibylo 988 nově potvrzených případů koronavirové nákazy. Agentura DPA upozorňuje, že tato čísla jsou málo vypovídající o skutečném vývoji epidemie, protože o nedělích bývají počty hlášených případů často nižší kvůli tomu, že některé regionální úřady data nesdělují. Reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný, je nyní v Německu na kritické hodnotě 1,0.

Také přečtěte

Veterináři vyhlásili kvůli ptačí chřipce mimořádná opatření v celé ČR

Právo o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček s tím, že mimořádná opatření mají …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *