Web zprávy

ON-LINE: V Česku přibylo 5394 nakažených, skokově narůstá počet zemřelých

7:25 – V Praze ve čtvrtek přibylo 730 potvrzených případů koronaviru. Proti středě je to pokles o 120 nakažených, i tak je to třetí nejvyšší denní nárůst. Od října přibývá v Česku každé dva až tři dny 10 tisíc nových případů koronaviru.

6:13 – Americký prezident Donald Trump dokončil léčbu koronavirové nákazy, jeho stav je od pondělního návratu do Bílého domu stabilní a v sobotu se bude moci vrátit k plnění svých veřejných povinností. Ve čtvrtek to oznámil prezidentův lékař Sean Conley.

6:04 – Počty případů nemoci covid-19 v Česku potřetí v tomto týdnu překonaly rekord. Ve čtvrtek přibylo 5394 nakažených, o několik desítek více než ve středu a nejvíce za jediný den od začátku epidemie v zemi. Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy, se koronavirem nakazilo 100 757 lidí.

Skokově narůstá i počet úmrtí s nemocí covid-19. Ve středu podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví přibylo 42 zemřelých, což byl nejvyšší počet za den od začátku epidemie. Za čtvrtek zatím ministerstvo uvádí 13 úmrtí. Celkem jich je v současné době 869. Jen za tento týden zemřela více než stovka lidí, a počet mrtvých za pouhé čtyři dny vzrostl o více než desetinu.

Aktuálně covidem-19 trpí zhruba 49 tisíc lidí. U většiny z nich má nemoc mírný průběh. Podíl nakažených, kteří skončili v nemocnici, činí 3,99 procenta. V uplynulých dnech ale rostl a v úterý překonal hranici čtyř procent, nad kterou byl naposledy v červnu.

Nejvíce se koronavirus šíří na Uherskohradišťsku. Za posledních sedm dní tam přibylo asi 420 nově nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. Druhý nejvyšší nárůst má Náchodsko s 393 případy a Liberecko s 342 případy.

6:01 – Další země čeká zpřísnění stávajících pravidel přijatých v boji proti šíření koronaviru. V části Skotska se zatím na dva týdny uzavřou hospody a bary a zruší se i venkovní veřejné akce. V Belgii začne platit omezená otevírací doba barů a kaváren a v Bruselském regionu se bude rozhodovat i o uzavření škol a univerzit.

Také přečtěte

Veřejná podpora pro cestovní kanceláře bude do limitu 800 tisíc eur. Zažádat si o ni mohou největší firmy | iROZHLAS

Program COVID CK II bude dostupnější pro velké cestovní kanceláře. Nově budou moci žádat o …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *