Web zprávy

Ondráček si řekl v KSČM o křeslo Kováčika, který leží po úrazu v nemocnici

„Ondráček trvá na odvolání Kováčika. Na předsedu klubu chce nastoupit sám,“ sdělil iDNES.cz člen poslaneckého klubu KSČM, který si nepřeje být jmenován.

„A proč bych se o tom s vámi měl bavit?“ řekl iDNES.cz Ondráček. „Cokoli budu řešit, budu řešit nejprve se svými stranickými kolegy, pak teprve s novináři,“ uvedl poslanec KSČM. „Byl bych rád, kdybyste to jméno zveřejnil, abych viděl, jaká krysa tady někde vedle mě sedí,“ řekl doslova.

Je to hyenismus, hodnotí exposlankyně Ondráčka

Informaci od člena poslaneckého klubu komunistické strany, že si Ondráček o Kováčikovo křeslo řekl, potvrdila iDNES.cz bývalá poslankyně za KSČM z Královéhradeckého kraje Soňa Marková.

„Pan Ondráček se svojí snahou o tento post neskrývá. Opakovaně se pokouší tento post získat, ale v tuto chvíli si myslím, že tato iniciativa není z etických ani jiných důvodů na místě,“ řekla iDNES.cz Marková.

V úterý se sešel výkonný výbor krajské organizace a Ondráček podle ní o podporu na pozici šéfa klubu místo Kováčika požádal telefonicky. „Myslím, že to je minimálně neetické. Já bych to nazvala až hyenismem,“ uvedla Marková. 

Kováčik leží v nemocnici, propadl střechou

Kováčik se zotavuje ze zranění poté, co se propadl střechou. Je hospitalizován v Praze na Bulovce. Podle svých slov má dvě zlomeniny v oblasti krku, kromě toho utrpěl pohmožděniny v obličeji a rozřízl si čelo.

Zraněný předseda poslanců Komunistické strany Čech a Moravy Pavel Kováčik

Zraněný předseda poslanců Komunistické strany Čech a Moravy Pavel Kováčik

„Kdybyste potřebovali nějaké pokrývačské práce, jsem k dispozici,“ zavtipkoval Kováčik, který o víkendu také neúspěšně kandidoval do Senátu. Nyní ho v čele poslaneckého klubu zastupuje Leo Luzar, který se také účastnil jednání kolegia předsedy KSČM Vojtěcha Filipa, na němž se komunisté dohodli, že v pátek celé nejužší vedení nabídne své funkce k dispozici výkonném výboru ÚV KSČM.

Nové vedení komunisté zvolí koncem listopadu na sjezdu v Brně.

Také přečtěte

Honza zase králem. Veselý na hřišti při sedmém triumfu v řadě šéfoval

Jan Veselý z Fenerbahce Istanbul smečuje do koše Maccabi Tel Aviv. | foto: Euroleague.net „Jsem rád, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *