Web zprávy

ONLINE: Denní nárůst nakažených covidem-19 znovu přesáhl 1000. Ve světě zemřelo přes 900 tisíc lidí | iROZHLAS

Česko zaznamenalo druhý denní přírůstek nad 1000 nových případů nákazy koronavirem, ve středu laboratoře potvrdily 1161 pozitivních testů. Počet aktuálně nakažených už přesáhl 10 000, s nemocí covid-19 se nyní potýká 10 218 lidí, nejvíce od začátku epidemie. Za uplynulý měsíc také stoupl počet hospitalizovaných v nemocnici je podle ministerstva zdravotnictví aktuálně 244 lidí, z toho 57 v těžkém stavu.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítStředeční nárůst nakažených byl o dva nižší než v úterý (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Celkem se za více než půl roku od výskytu prvních potvrzených případů covidu-19 v Česku nakazilo koronavirem 31 036 lidí, z nichž se přes 20 000 již vyléčilo a 444 zemřelo.

Kvůli zhoršené situaci začala ve čtvrtek v celém Česku platit povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov. Již od začátku září musí mít lidé zakrytá ústa a nos ve veřejné dopravě, na úřadech a dále ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Vláda ve středu večer rozhodla, že lidé nad 60 let dostanou respirátor a pět roušek. Na organizaci rozeslání balíčků začne ve čtvrtek pracovat Česká pošta.

Nejhorší situace s výskytem koronaviru je podle epidemiologů v Praze, jako jediná je na mapě okresů podle rizika nákazy v oranžovém stupni. Podle ministerstva zdravotnictví začal v hlavním městě komunitní přenos. Belgie a Německo proto zařadily Prahu na „červený seznam“ rizikových míst, cestující z ní tak po příjezdu budou muset na test či do karantény.

Text pokračuje pod online reportáží.

Nejvýraznější nárůst počtu nakažených za posledních sedm dní v přepočtu na 100 000 obyvatel má Pelhřimovsko, a to přes 116 případů. Téměř 111 nakažených na 100 000 obyvatel za uplynulý týden má okres Plzeň-jih. Nové ohnisko nákazy se objevilo v Nové Vsi na Plzeňsku, kde bude ve čtvrtek probíhat plošné testování. Už od středy platí v obci mimořádná opatření – lidé tam musí povinně nosit na veřejných prostranstvích roušky či respirátory, musejí dodržovat odstupy, nesmějí se shromažďovat. Pro veřejnost se zavřela restaurace a obecní úřad, nesmějí se pořádat kulturní, společenské a sportovní akce ani soukromé oslavy.

Třetí nejvýraznější nárůst nemocnosti zaznamenali hygienici v Praze, kde za poslední týden připadá přes 96 nakažených na 100 000 obyvatel. Následují okresy Beroun a Kladno.


Platí pravidlo ‚roušky pod střechou‘, oznámil Vojtěch. Většina okresů v Česku na semaforu zezelená


Číst článek

Globální bilance

Celosvětová bilance lidí zemřelých s covidem-19 přesáhla podle statistik agentury Reuters hranici 900 000. Koronavirem se pak dosud nakazilo přibližně 27,7 milionu lidí.

Nejhůře postiženou zemí jsou nadále Spojené státy, kde po nákaze koronavirem zemřelo již více než 190 000 lidí a více než 6,3 milionu se infikovalo. Na druhém místě z hlediska počtu obětí je Brazílie s více než 128 000 smrtelnými případy. Následuje Indie, kde komplikacím doprovázejícím covid-19 podlehlo přibližně 74 000 osob.

tzr, ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Ale už dost! zuří Středula nad zákazem závodního stravování

„Ale už dost! Zakázat jíst v jídelnách, kde je vše zajištěno proti přenosu viru? A …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště