Web zprávy

ONLINE: Nejvyšší nárůst do večera. V Česku zatím za středu přibylo 2622 lidí s covidem | iROZHLAS

Za středu zatím v Česku přibylo 2622 potvrzených případů nemoci covid-19. Od vypuknutí epidemie to je zatím nejvyšší nárůst do večera. Je to také zhruba o tisícovku víc než v úterý, kdy hygienici za celý den zjistili rekordních 4457 pozitivních testů. Do statistik přibylo dalších 29 úmrtí, z toho za středu bylo zatím 13 obětí, celkem s covidem zemřelo 823 lidí. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví.Sledujeme online
Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítVylidněný Karlův most (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Od začátku března se covid v Česku potvrdil u 92 643 lidí, přes 50 tisíc se za tu dobu z nemoci vyléčilo, nakažených je nyní 41 220.


Prymula: V pátek oznámíme zásadnější opatření. Vláda projedná povolání mediků do nemocnic


Číst článek

U většiny pozitivně testovaných má covid-19 lehký průběh, výrazně ale přibývá hospitalizovaných, pacientů vyžadujících intenzivní péči i obětí. Za poslední týden počet lidí s covidem v nemocnicích vzrostl o víc než polovinu na 1563.

Ještě výrazněji stouplo množství hospitalizovaných, kteří jsou ve vážném stavu, a to o tři čtvrtiny na 354.

Některé nemocnice už kvůli tomu omezují neakutní péči, aby měli dostatek kapacity i personálu pro covidové pacienty. Skokově roste i počet lidí, kteří s covidem zemřeli.

Výrazně v uplynulých dnech stoupal rovněž podíl potvrzených případů covidu-19 na počtu provedených testů. V neděli dosáhl 23,74 procenta, v pondělí sice klesl na 17,77 procenta, v úterý se znovu zvýšil na dosud rekordních 24 procent.


Itálie přidala Česko na seznam rizikových zemí. Ke vstupu bude vyžadovat negativní test na koronavirus


Číst článek

Testů laboratoře v úterý provedly přes 18 500, o den dřív jich bylo zhruba 17 600, během minulého týdne byla několikrát překročena hranici 20 tisíc testů.

Nejvíc se nyní covid-19 šíří na Uherskohradišťsku, kde se za posledních sedm dní objevilo víc než 434 nových případů nemoci v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

Přes tři stovky nově nakažených za týden byly zaznamenány také na Benešovsku, Náchodsku, Příbramsku a Liberecku, Praha má za uplynulý týden zhruba 294 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v pátek oznámí další zpřísnění opatření proti šíření covidu-19, která se podle něj budou týkat hlavně volnočasových aktivit, nikoli ekonomiky. Platit mají dva týdny.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Fotka s varanem se prodraží. Indonésané staví luxusní novodobý Jurský park

Varan komodský je známý také jako komodský drak; tuto přezdívku plně opravňuje jeho váha, která …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *