Web zprávy

ONLINE: Přísnější opatření? Praha zvažuje roušky v příměstských autobusech i ve vnitřních prostorech | iROZHLAS

Představitelé pražských městských částí v úterý debatovali o epidemiologické situaci v metropoli. Zvažují zavedení povinného nošení roušek v příměstských autobusech i všech veřejných vnitřních prostorách a povinnou dezinfekci rukou. Hygienická stanice hlavního města Prahy doporučuje omezit návštěvy v domovech pro seniory.Praha
(Aktualizováno: 16:19 8. 9. 2020)

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítVedení Prahy jedná o povinnosti nošení roušek a dezinfekce rukou ve všech veřejných vnitřních prostorech. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) na tiskové konferenci k epidemiologické situaci v Praze uvedl, že hygienici budou kontaktovat své středočeské kolegy kvůli nošení roušek v příměstských autobusech.

Po dohodě by měla začít platit povinnost nosit roušku na celé trase, nejen na území hlavního města.


Trasování chceme zefektivnit, hájí případnou změnu Vojtěch. Hamáček nabízí pomoc policie


Číst článek

Hygienická stanice hlavního města Prahy připraví návrh o povinnosti nošení roušky ve všech vnitřních veřejně přístupných prostorech či zavedení povinné dezinfekce rukou.

Návrh by platil při zhoršení epidemiologické situace. Hygienická stanice má připravit přesné znění nařízení, aby se na něj lidé mohl včas připravit. „Všichni si vzpomínáme, jak tady vláda ladila povinné roušky u kadeřnic a tyhle záležitosti. Chceme, aby toto nařízení bylo vydáno jednou a správně,“ vysvětlil Hřib.

Na poštu s rouškou

Pro povinnost nošení roušek, respirátorů nebo jiné pokrývky úst se rozhodla i Česká pošta. Opatření platí od středy na všech pražských pobočkách. Ochranou dýchacích cest budou vybaveni i zaměstnanci pošty. Chtějí tak zabránit šíření koronaviru nebo ho zpomalit. 

Vedení Prahy se nyní snaží získat od ministerstva zdravotnictví data o případech nakažených koronavirem po městských částech.

„Momentálně jsme je měli jen po starých správních obvodech jedna až deset, což nebylo úplně ideální, protože je Praha už dávno organizovaná jinak,“ zdůvodnil žádost primátor.

Zároveň poprosil ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) o data ohledně hospitalizovaných případů a počtu ochranných pomůcek, které má Praha skladem.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Hřib v úterý také řešil s Vojtěchem vyčlenění lůžek v pražských nemocnicích. Ty jsou totiž většinou řízené ministerstvem zdravotnictví.

„Všechny nemocnice v Praze, které jsou ministerské, budou mít povinnost přijímat pacienty s koronavirem. Takže problém, že nebude místo, kam pacienty dávat, by se měl tímto vyřešit,“ řekl primátor.


Koronavirová situace v Česku je znepokojivá, varuje česká pobočka WHO. Podle Babiše by měla mlčet


Číst článek

V metru by se měly objevit rouškomaty, zařízení má na starost náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Automaty by měly posloužit těm, kteří nemají u sebe roušku, jež je povinná v pražském MHD.

Pražští hygienici doporučili omezit návštěvy v domovech pro seniory. Vedení města jim nechce zamezovat plošně. Podle radní Mileny Johnové (za Praha Sobě) se město v domovech snaží připravit bezpečné izolované prostředí.

Barbora Novotná

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Bourání pomníků? Před 100 lety se řešil habsburský odkaz

V seriálu Před 100 lety připomínáme obrazem události z domova i ze světa, které se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště