Web zprávy

ONLINE: Rekord byl opět překonán. Do středečního večera odhalily testy koronavirus u 701 Čechů | iROZHLAS

Počet nových případů nemoci covid-19 v Česku ke středečnímu večeru opět překonal rekord. K 18.00 bylo nakažených za středu zaznamenáno už 701. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Za středu tak přesáhl původní úterní rekord nových případů k večeru o skoro pět desítek. V úterý byl přitom následně zaznamenán rekordní nárůst nakažených za celý den, který činil téměř 1200 případů.Sledujeme online
Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítV úterý bylo provedeno přes 15 tisíc testů na koronavirus, nejvíc od začátku epidemie. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Aktuálně nemocných lidí s covidem-19 je nyní v Česku skoro 9800, tedy nejvíce od březnového začátku epidemie. U většiny nemocných má covid-19 lehký průběh.


Vojtěch: Roušky budou povinné ve vnitřních prostorách po celém Česku. Situace se zhoršuje


Číst článek

V posledních týdnech ale výrazně stoupl počet nakažených, kteří skončili v nemocnici. Množství hospitalizovaných vzrostlo za uplynulý měsíc na více než dvojnásobek, a počet lidí ve vážném stavu dokonce na více než trojnásobek. Hospitalizovaných bylo podle posledních údajů k úterku 244, z toho 57 v těžkém stavu.

V úterý bylo provedeno přes 15 tisíc testů na koronavirus, což bylo nejvíce od začátku epidemie v Česku. Kvůli vysokému počtu odhalených případů nákazy ale podíl nových případů covidu-19 na počtu testů dosáhl zhruba 7,6 procenta, což je druhý nejvyšší podíl od konce června.

Uvnitř s rouškou

Ve středu oznámilo ministerstvo zdravotnictví nová epidemiologická opatření, která začnou nabývat platnosti od čtvrtka. Opatření zahrnují především nošení roušek ve vnitřních prostorách na území celé České republiky.

„Rozhodli jsme se pro vydání mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví, které ve všech vnitřních prostorách zavádí od zítřka nošení roušek. A to až na některé výjimky, které znáte z minulosti,“ uvedl ve středu odpoledne ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

„Platí pravidlo, že pod střechou se rouška nosí, venku nikoli, až na jasně definované výjimky,“ doplnil ministr.

ČTK, oro, aur

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Zlepší se kvalita léčby vzácných onemocnění? Diskuze premiéra s odborníky

Dostupnost péče o pacienty se vzácnými onemocněními, podpora státu nebo vzácná onemocnění jako jedna z priorit předsednictví …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště