Web zprávy

ONLINE: Sobotní nárůst nakažených koronavirem je novým víkendovým maximem. Přibylo 4635 případů | iROZHLAS

V sobotu přibylo v České republice 4635 potvrzených případů nemoci covid-19. Je to sice o skoro čtyři tisíce nakažených méně než v rekordní pátek, jde ale nejvyšší nárůst o víkendovém dni, kdy se méně testuje, a celkově pátý nejvyšší počet za jediný den od začátku epidemie. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítKvůli zhoršující se epidemické situaci dojde podle vlády nejspíš k dalšímu zpřísnění opatření (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V nemocnicích bylo k nedělnímu ránu 2085 pacientů s covidem, z toho 408 ve vážném stavu. V sobotu zemřelo v souvislosti s koronavirem dalších 22 lidí, celkový počet úmrtí se tak zvýšil na 948.

Od 1. března, kde se v zemi objevily první případy covidu-19, se koronavirem nakazilo už víc než 114 000 lidí, aktuálně je nakažených přes 58 000. Nejvyšší denní přírůstek zaznamenalo Česko tento pátek, kdy přibylo 8615 nakažených. Víkendový rekord dosud držela minulá sobota 3. října s 2555 případy.

Vláda kvůli zhoršující se epidemické situace vyhlásila nouzový stav a zavedla řadu omezení, která se podle všeho znovu zpřísní. Hrozí i celkové uzavření země podobně jako na jaře. Rozhodnout by vláda měla na základě názoru epidemiologů zřejmě po víkendu.

I když většina nakažených má mírný průběh nemoci nebo je úplně bez příznaků, výrazně roste počet hospitalizovaných a pacientů, kteří vyžadují intenzivní péči. Jsou obavy, zda při dalším strmém nárůstu zdravotnický systém situaci zvládne, ať už jde o speciální lůžka a přístroje pro vážně nemocné, nebo o personál.

Strmě narůstá i počet zemřelých s covidem. Za tento týden přibylo do statistik zatím 187 úmrtí, nejvíc obětí – 44 – bylo ve středu, v pátek 42.

Nejvíce se covid-19 v poslední době šíří na Náchodsku. Za uplynulých sedm dní tam bylo zaznamenáno asi 558 nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel. Druhý nejvýraznější nárůst má Uherskohradišťsko s 510 případy na 100.000 obyvatel, více než 400 nově nakažených má Příbramsko a Zlínsko.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Gebre Selassie dal vítězný gól Brém, Lipsko po remíze zůstává druhé

Další dva Češi, Tomáš Koubek a Marek Suchý, proseděli utkání na půdě Werderu na lavičce …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *