Web zprávy

ONLINE: V Česku zatím za úterý přibylo 656 nových případů koronaviru, více než většinou za celý den | iROZHLAS

Za úterý v Česku přibylo zatím 656 potvrzených případů covidu-19, tedy více než většinou za celý den. Nárůst k 18.00 zatím nikdy nebyl tak vysoký. V Praze přibylo za posledních 24 hodin 221, což je největší nárůst v metropoli během jednoho dne.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítOd začátku epidemie se v Česku novým koronavirem prokazatelně infikovalo 29 368 lidí. Přibližně sedm z deseti už se uzdravilo. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Aktuálně nemocných je v Česku 8789 lidí, z toho 234 je hospitalizovaných. Ve vážném stavu je podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 62 pacientů s covidem, nejvíce od 29. dubna.


Přísnější opatření? Praha zvažuje roušky v příměstských autobusech i ve vnitřních prostorech


Číst článek

Dosud rekordní průběžný údaj o počtu nakažených v daný den pochází z pátku 4. září, kdy se do 18.00 prokázala infekce o 492 lidí. Za celý pátek pak byla infekce odhalena u rekordních 796 osob. úterní průběžné údaje tak naznačují, že celkový počet za úterý bude ještě vyšší.

V pondělí pro srovnání přibylo 563 potvrzených případů covidu.

Od začátku epidemie se v Česku novým koronavirem prokazatelně infikovalo 29 368 lidí. Přibližně sedm z deseti už se uzdravilo, nemoc u nich měla většinou mírný průběh.

Článek pokračuje pod online reportáží. 

Vývoj v Praze

Za posledních 24 hodin přibylo v Praze 221 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je dosud nejvíc od vypuknutí epidemie na začátku března. Od středy se ve městě zpřísňují některá opatření a hygienici už jednají o zavedení dalších.

Dosavadní rekordní přírůstek zaznamenali hygienici v hlavním městě minulý čtvrtek 3. září, kdy se nákaza potvrdila u 168 lidí. V poslední době denní nárůst pravidelně překračoval stovku, v úterý poprvé překonal dvojnásobnou hranici. Dosud se nakazilo 6208 lidí z Prahy. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice k úterním 18.00.

Ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová v úterý České televizi řekla, že se každý týden vyhodnocuje situace a zvažují se případná omezení. Odmítla ale, že by další opatření byla zavedena ještě tento týden. Změny by se mohly týkat například rozšíření nošení roušek na všechny vnitřní prostory.


Koronavirová situace v Česku je znepokojivá, varuje česká pobočka WHO. Podle Babiše by měla mlčet


Číst článek

V Praze je podle epidemiologů současná situace s výskytem koronaviru nejhorší, jako jediná je na mapě okresů podle rizika nákazy ve druhém, oranžovém stupni. Od této středy budou v hlavním městě znovu povinné roušky i v obchodech a nákupních centrech. Restaurace, bary a kluby budou muset být od půlnoci do 06.00 zavřené. Od 14. září budou roušky povinné i ve společných prostorách škol, v řadě z nich však toto opatření funguje již nyní.

Od 1. března, kdy byly v republice zaznamenány první případy covidu-19, se nakazilo koronavirem podle pražských hygieniků víc než 6200 lidí, z toho víc než dvě třetiny nakažených se už z nemoci vyléčily a 113 lidí s covidem-19 zemřelo. Počet zemřelých se od 3. září nezměnil. Aktuálně je v Praze nakažených 1603 lidí, uvedla hygienická stanice.

Praha je podle údajů ministerstva zdravotnictví jedním z regionů, kde v poslední době přibývá nakažených nejvýrazněji, za posledních sedm dní se tam virus objevil zhruba u 88 lidí na 100 000 obyvatel.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Ministr Blatný dostal v Brně druhou dávku vakcíny proti covidu

Ministr uvedl, že necítil žádnou bolest. „Oproti jiným očkováním jsem o tom skoro ani nevěděl,” …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *