Web zprávy

ONLINE: V sobotu, kdy se méně testuje, přibylo v Česku 2046 nových případů nákazy koronavirem | iROZHLAS

Nárůst potvrzených případů koronaviru v České republice v sobotu mírně zpomalil. Laboratoře potvrdily 2046 nových případů nákazy, o 65 méně než v pátek. Ve volném dni, kdy se testuje méně, je to ale nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie v zemi. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví, sobotní počet testů zveřejní v neděli navečer.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítV sobotu přibylo v Česku 2046 potvrzených případů koronaviru, o 65 méně než v pátek. Ve volném dni, kdy se testuje méně, je to ale nejvyšší denní nárůst (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Aktuálně nakažených je 23 579 lidí, přičemž většina z nich má mírný průběh nemoci. Hospitalizovaných je 516 lidí, z toho 94 ve vážném stavu, uvádí ministerstvo zdravotnictví.


Zkušenosti z Bavorska: do školy se vstupuje čtyřmi vchody, roušky mají žáci jen ve společných prostorech


Číst článek

Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo zaznamenáno 48 306 nakažených. Více než 24 000 z nich se vyléčilo a 499 lidí s covidem-19 zemřelo.

Počty nakažených i hospitalizovaných se v zemi výrazněji zvyšují od počátku minulého týdne. V úterý 8. září denní nárůsty potvrzených případů koronaviru poprvé překonaly tisícovku a týden se s výjimkou minulé neděle denně držely na této úrovni.

Nový rekord v počtu denních přírůstků Česko zaznamenalo tento týden ve středu, kdy přibylo 2135 nakažených. Ve čtvrtek bylo i toto číslo překonáno, když laboratoře potvrdily 3128 případů nemoci covid-19.

Článek pokračuje pod online reportáží.

Spolu s tím přibývá nakažených, kteří skončili v nemocnicích. Před týdnem jich tam bylo o 220 méně než nyní. Nemocnice podle ministerstva zdravotnictví ale zvládnou násobně víc pacientů s covidem, a to i vážných případů.

Zároveň se však více testuje. V srpnu počet testů za den jen jednou překročil 10 000, zatímco tento týden počet testů neklesl pod 16 800 a ve čtvrtek překročil rekordních 22 000.

Nákaza se v současné době nejvýrazněji šíří v Praze. V hlavním městě hygienici za posledních sedm dní potvrdili téměř 216 případů v přepočtu na 100 000 obyvatel, následuje Uherskohradišťsko se zhruba 193 případy a Liberecko se 190 případy.

Na okresy Praha-východ a Praha-západ připadá téměř 180 případů. Přes 150 nakažených na 100 000 obyvatel mají Berounsko, Kroměřížsko a Chebsko.

Na mapě regionů podle rizika nákazy covidem-19 je Praha aktuálně na nejhorším, tedy červeném stupni. Dalších deset okresů je oranžových, většina zelených a jen 13 v pohraničí má bílou barvu označující malé riziko.

pj, ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Evropská unie vyzvala k úpravě vakcín pro nové mutace

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) už vydala pro výrobce, kteří plánují upravit své vakcíny, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště