Web zprávy

ONLINE: V sobotu přibylo 508 potvrzených případů nákazy, je to nejvyšší nárůst ve volném dni | iROZHLAS

V sobotu přibylo v Česku 508 potvrzených případů nákazy koronavirem. I když je to méně než v předchozích třech pracovních dnech, kdy denní přírůstky dosahovaly rekordních hodnot, jde o nejvyšší denní nárůst ve volném dni. Od začátku epidemie je to celkově čtvrtý nejvyšší přírůstek za jeden den. Aktuálně je nakažených rekordních 8282 lidí. U většiny z nich má nemoc mírný průběh, mnozí jsou bez příznaků.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítAktuálně je nakažených rekordních 8282 lidí (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nákaza se v zemi potvrdila dohromady u 27 752 lidí, z nich se víc než 19 000 vyléčilo a 431 zemřelo.


Rekordní počty nakažených hlásí také Slovensko. Testy potvrdily 225 nemocných covidem-19


Číst článek

Tento týden dosahovaly denní přírůstky nových případů covidu rekordních hodnot. Dosud nejvíc pozitivních testů od začátku března za jeden den – podle revidovaných údajů 797 – zjistily laboratoře v pátek.

V předchozích dvou dnech přesáhl denní přírůstek hranici 600, v úterý přibylo 502 nových případů covidu.

Pro vývoj epidemie je podle epidemiologů klíčový počet hospitalizovaných a těch, kteří vyžadují intenzivní péči. V nemocnicích je podle posledních údajů skoro 200 pacientů, což je asi 2,5 procenta z momentálně nakažených, zatímco například na přelomu dubna a května se se tento podíl pohyboval kolem deseti procent.

Intenzivní péči nyní vyžaduje 50 pacientů s covidem, v červenci byla ve vážném stavu méně než polovina současného počtu, v dubnu mělo těžký průběh nemoci až stovka pacientů s covidem.

Kde je nejvíce nemocných?

Nejvýraznější nárůst počtu nakažených má nyní Hodonínsko, kde za posledních sedm dní přibylo v přepočtu na 100 000 obyvatel 89 nových případů covidu-19. Víc než sedm desítek nakažených 100 000 obyvatel za uplynulý týden evidují okresy Pelhřimov a Svitavy, následuje Táborsko, Praha a Třebíčsko.


Doufejme, že opatření v Praze budou mít efekt, uvedl ministr Vojtěch. Karanténa mu končí v pátek


Číst článek

Za celé trvání epidemie má z krajů nejvíce potvrzených případů hlavní město, kde testy dosud odhalily přes 6400 lidí pozitivních na koronavirus.

Česká republika měla v uplynulých dnech nejvyšší tempo nákazy koronavirem ze sousedních zemí. Od 1. září se v celé zemi znovu rozšířila povinnost nosit roušky ve vnitřních veřejných prostorech, například ve veřejné dopravě či úřadech. Další zpřísnění týkající se nošení roušek a otevírací doby restaurací čeká od středy Prahu, kde podle ministerstva zdravotnictví začíná komunitní přenos.

Situace v Německu

V Německu za poslední den přibylo 988 nově potvrzených případů koronavirové nákazy a dohromady už jich místní úřady zachytily 249 985. Vyplývá to z v neděli ráno aktualizovaných statistik Institutu Roberta Kocha (RKI).

Agentura DPA však upozorňuje, že tato čísla jsou málo vypovídající o skutečném vývoji epidemie, protože o nedělích bývají počty hlášených případů často nižší kvůli tomu, že některé regionální úřady data nesdělují.

V sobotu Německo mělo 1378 nových případů nákazy koronavirem, v pátek jich RKI ohlásil 1430. V neděli RKI hlásí také jednoho dalšího zemřelého. Dohromady tak v souvislosti s koronavirovou infekcí v Německu zemřelo 9325 lidí. Do nedělního rána se však přibližně 223 700 nakažených vyléčilo.

Reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný, je nyní v Německu na kritické hodnotě 1,0.

Třítýdenní pokles

Jižní Korea v neděli hlásí nejmenší denní nárůst počtu případů koronavirové nákazy za tři týdny. Do sobotní půlnoci jich přibylo 167, což je o jednoho nově nakaženého méně než předchozí den, uvedlo korejské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí. Čtvrtým dnem v řadě jich přibylo méně než 200. V zemi patrně zabrala opatření, která mají zamezit rozvinutí druhé vlny epidemie.

Jižní Korea dosud zachytila 21 177 případů infekce. Zemřelo 334 lidí s covidem-19. Počáteční úspěchy v boji s epidemií jihokorejským úřadům v polovině srpna částečně pokazila infekční vlna, která se přehnala přes příslušníky místního hnutí, které se označuje za presbyterní církev.

Ke konci srpna denní nárůsty nakažených dosáhly vrcholu s maximem 441, ale v posledních dnech se už začala projevovat přísnější pravidla sociálního distancování. Například v Soulu se lidé po deváté večer nemohou navečeřet v restauraci a kavárny a pekárny smí po celý den prodávat jen do ruky nebo rozvážet. V pátek vláda omezení prodloužila do 13. září.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

I jedna čočka stále stačí. Dostupný Pixel 4a má povedený fotoaparát

Aktuální cenově dostupný Google Pixel 4a si v testu fotomobilů organizace DxO Mark vydobyl skóre …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *