Web zprávy

ONLINE: Za čtvrtek zatím přibylo 6968 nakažených, podíl pozitivních testů je 34 procent | iROZHLAS

Podíl pozitivních testů na covid-19 byl ve středu rekordních 34,44 procenta. Laboratoře udělaly ve státní svátek 37 680 testů, o 9500 méně než v úterý. Nakažených, u kterých byl nový typ koronaviru potvrzen, bylo ve středu téměř 13 tisíc. Dalších 6968 případů zatím přibylo za čtvrtek do 18.00, což bylo o 543 méně než minulý čtvrtek do stejné doby. Na pokles ale mohl mít vliv středeční svátek.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítDrive-in Covid testovací místo | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Od začátku epidemie se koronavirem v Česku prokazatelně infikovalo přes 300 tisíc lidí. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví aktualizovaných ke čtvrtečním 18.00.

Podíl pozitivních testů se nad 30 procent dostal v sedmi z posledních osmi dní. Nad 34 procent se ale podle aktualizovaných statistik dostal ve středu poprvé od začátku epidemie.

Nemocí covid-19 v současnosti v Česku trpí 181 tisíc lidí. Většina z nich má mírný průběh. V nemocnicích je podle posledních údajů 6604 pacientů s covidem, o 20 méně než v úterý. Oproti minulému čtvrtku je ale počet hospitalizací vyšší zhruba o 1500.

Počet úmrtí lidí s covidem ve čtvrtek stoupl zatím o 71 na 2826 případů. Za poslední týden zemřelo 872 lidí, z toho nejvíc v úterý, kdy do statistik přibylo 159 úmrtí.

Od propuknutí epidemie se v Česku novým koronavirem prokazatelně nakazilo 303.984 lidí. Zhruba tři čtvrtiny případů připadají na říjen. Dvě pětiny ze všech dosud nakažených se z nemoci uzdravily.

Nejvýrazněji se v posledním týdnu nákaza šířila na Náchodsku, kde na 100 tisíc obyvatel hygienici zaznamenali zhruba 1265 případů koronaviru. Následuje Benešovsko s 1199 a Rakovnisko s 1164 nakaženými na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní.


Zeman jmenoval Blatného ministrem zdravotnictví. ‚Nechoďte na Vyšehrad, je tam nebezpečno,‘ dodal


Číst článek

Od středy platí další zpřísnění restrikcí. Lidé nesmějí vycházet před 04.59 a po 21.00. Povoleny jsou v tuto dobu jen cesty za prací, neodkladné cesty kvůli ochraně života, zdraví a majetku nebo venčení psa v blízkosti bydliště.

Obchody se základními potřebami, které vláda nechala otevřené, musejí nově až na výjimky zavřít mezi 20.00 a 05.00 a v neděli na celý den. Omezeny jsou farmářské trhy. Úřady i firmy mají nařídit práci z domova, pokud je to možné.

Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) při čtvrtečním uvedení do úřadu uvedl, že za svůj hlavní úkol považuje změnu vnímání situace a nálady ve společnosti. Strach z viru, který lidi paralyzuje a rozděluje, je potřeba přeměnit v respekt, řekl. Podle Blatného nebude nutné vládní opatření zásadně zpřísňovat.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Ultra vs. Ultra. Nejlepší Samsung S21 proti předchůdci hodně vyspěl

Nový Samsung Galaxy S21 Ultra, nejlépe vybavený klasicky koncipovaný model korejské značky, navazuje na loňský …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *