Web zprávy

Opatření Praha: Roušky se vrátily na poštu i do obchodů

„Žádné problémy nebyly. Sledujeme vývoj situace a doporučení a opatření hygienických stanic. V případě potřeby budeme reagovat. Ať už povinností nosit roušky v jiných krajích než jen v Praze, nebo opět hodinami pro seniory, jako tomu bylo na jaře,“ řekl Ivo Vysoudil z tiskového oddělení České pošty.

Nasazené roušky ve středu měla většina lidí v Centru Černý Most i v obchodních centrech Quadrio a Palladium, i když mnozí je mají pouze přes ústa, nos nechávají odkrytý. Lidé, kteří přišli do kaváren uvnitř center, si roušky sundávali až u stolu. Návštěvníci častěji než v jiných dnech využívali dezinfekce na ruce, které byly v prostorách pro zákazníky k dispozici.

Hygieny nestíhají? Nakažení se budou trasovat sami, řekl Babiš. A přidal návod

Vedle nálepek na dveřích obchodní centra upozorňují na povinnost roušek i na svých sociálních sítích, webových stránkách a na instalovaných obrazovkách. „Již od jara máme navíc zřízenou novou pozici koordinátora bezpečnosti, který na dodržování opatření dohlíží,“ uvedla marketingová manažerka Westfield Chodov Petra Valentová.

Opatření v IKEA

Roušky jsou od středy v Praze povinné při vstupu do všech obchodů a nákupních center. Například nábytkářský řetězec IKEA podle mluvčího Petra Šaška doporučoval zákazníkům nosit roušky a dodržovat další bezpečnostní a hygienická opatření po celou dobu obnovení provozu po jarním nuceném uzavření. „Zákazníky k tomu vyzývají informační tabule u vstupu a na dalších místech, hlášení v obchodních domech i náš web. Bezpečnostní a hygienická opatření jsme vzhledem k vývoji epidemiologické situace znovu zpřísnili už v srpnu. Zavedli jsme povinné nošení roušek pro zaměstnance a například častěji dezinfikujeme povrchy, kliky a nákupní vozíky,“ doplnil Šašek. Právě v IKEA se v posledních týdnech nakazilo sedm zamětnanců, další museli do karantény.

Koronavirus v IKEA: Na Černém Mostě se nakazilo sedm zaměstnanců, další jsou v karanténě

Zpřísnění opatření proti koronaviru hygienici v hlavním městě nařídili kvůli zhoršené epidemiologické situaci. Vedle obchodů a pražských poboček České pošty musí mít zakrytá ústa a nos i lidé ve veřejné dopravě, na úřadech, ve zdravotnických a sociálních zařízeních po celé ČR. Od čtvrtku podle vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha na twitteru budou roušky ve vnitřních prostorech povinné v celé České republice.Také přečtěte

Česko zpřísní zkoušku z češtiny pro cizince

„Kdyby to bylo rychle, tak se bude říkat, že to ministr školství rozhodl od stolu, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *