Web zprávy

Opatření týkající se svateb: Oslavy mohou pokračovat do půlnoci. Co dalšího?

Svatby mají z některých současných opatření výjimku. Tento víkend, tedy ode dneška do neděle, nemusejí s oslavou končit současně se zavírací dobou restaurací, která je stanovena na 20:00. Slavit mohou až do půlnoci. Nemusejí se vzdát ani kapely se zpěvákem. ČTK na to dnes upozornila zakladatelka a manažerka svatební agentury Wedding Design Markéta Fryčová.

V České republice od pondělí platí nouzový stav a s ním je omezen i počet účastníků hromadných akcí uvnitř na deset, venku na 20. Na svatby se ale omezení nevztahuje. Pokud se sňatek bude konat v restauračních prostorech, řídí se počet účastníků počtem míst k sezení. V jiných prostorách by podle Fryčové měl být limit 100 lidí. Sama se ale raději jistí stejným počtem židlí a účastníků, řekla.

„Superpřenašeč“ nakazil už 180 lidí a stejně si nedá říct: Chystá obří svatbu

Toto by mělo podle čtvrtečních usnesení vlády platit do neděle. V opatřeních ale není uveden další týden. Následně je jasné, že od 19. října bude počet účastníků svateb omezen na 14 dní na 30 lidí. Stále ale bude možné slavit do půlnoci. Informaci o chybějícím údaji ČTK zjišťuje na ministerstvu zdravotnictví.

Na svatbách se může zpívat

Vláda dále zakázala koncerty a další představení, na kterých se převážně zpívá. I tady platí podle Fryčové pro sňatky výjimka. „Volali jsme na informační linku 1221 hygienické služby. Řekli nám, že kapela na svatbách může být a může i zpívat,“ uvedla.

Koronavirus ONLINE: Do obchodů maximálně ve dvou. A sever Moravy žádá o pomoc armádu

Současná situace je podle Fryčové velmi složitá. „Vše se nám mění pod rukama ze dne na den. Snažíme se predikovat, připravovat různé scénáře, ale vše předvídat nelze. Celou svou práci nyní stavíme na tom, že doufáme,“ řekla. Dodavatelé si podle ní po čtvrteční tiskové konferenci vlády nebyli jistí, zda budou svatebčany muset ode dneška odvážet ve 22:00 nebo 20:00. Resorty tápají, zda například na následující víkend mohou svatby potvrdit, nebo je mají zrušit, dodala.Také přečtěte

Pěkně oblečený muž s kočárkem v Brně okradl seniorku

Ke krádeži došlo 15. prosince v obchodě v Brně – Líšni, policie o případu informovala …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *