Web zprávy

Operativní leasing je na vzestupu, oblíbily si ho především firmy

Tuzemské podniky v době koronakrize začínají odkládat nákup nových vozů a stále častěji využívají dlouhodobý pronájem aut. Zatímco prodej nových aut letos klesl o čtvrtinu, počet nových smluv operativního leasingu v letošním prvním pololetí stoupl o více než tisícovku na 18,7 tisíce.

Výrazný je růst zájmu o pronájem aut u drobných živnostníků a fyzických osob. Vyplývá to z dat společnosti Arval a České leasingové a finanční asociace. Do konce roku by zájem mohl podle odhadů dál stoupnout až o třetinu.

„Firmy odkládají v době koronakrize nákup nových vozů a prodlužují leasingové smlouvy. Zatímco před několika lety byly populární krátkodobé kontrakty, v současnosti se průměrná doba nájmu zvyšuje na 3,5 roku,“ uvedl Jiří Solucev ze společnosti Arval. Ve druhé polovině roku navíc podle něj zájem dále roste.

Herní PC za dvanáct set měsíčně? J&T na tom postavila start-up

Dlouhodobý pronájem aut využívají především velké firmy s více než pěti sty zaměstnanci. Podle průzkumu Arvalu využívá tyto vozy zhruba třetina z nich, přičemž velké společnosti se na uzavřených smlouvách podílejí z poloviny. V době koronavirové krize se však výrazně zvedl zájem malých podnikatelů a firem do devíti pracovníků.

„Do konce roku očekáváme v této skupině nárůst uzavřených smluv o třicet procent. Už neplatí, že operativní leasing je pouze pro velké firmy,“ podotkl Solucev.

Největší poptávka je po městských vozech jako Škoda Kamiq nebo Hyundai i30. Zájem je také o dražší modely SUV, střední třída vozů je spíše využívaná ve větších firemních flotilách.Také přečtěte

Fiesta podle Gonzáleze. Je to náš klíčový hráč, chválil ho Látal

Hlavně první trefa může zdobit gólové sestřihy. Ve 29. minutě se uvolnil v šestnáctce kličkou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *