Web zprávy

Opilý cizinec zastavil auto uprostřed křižovatky, pak naboural policejní vůz


Čtyřiadvacetiletý opilý cizinec naboural pozdě večer v Přerově policejní automobil. Měl přes 1,7 promile alkoholu v dechu.


| foto: Policie ČR

Policejní mluvčí policie Lenka Vanková uvedla, že strážci zákona dostali oznámení o vozidle Volkswagen Golf s podnapilým řidičem, které se pohybuje v ulicích Dvořákova a Želatovská v Přerově, krátce po dvaadvacáté hodině.

Policisté vůz rychle objevili. Řidič sám zastavil uprostřed křižovatky ulic Žižkova a Klívarova a zůstal sedět uvnitř.

„Hlídka muže vyzvala, aby vypnul motor a z vozidla vystoupil. Na místo se mezitím dostavila i další hlídka policistů, která své služební vozidlo zastavila před kontrolovaným autem,“ popsala mluvčí.

„Řidič golfu však na výzvu nereagoval, rozjel se a čelně narazil do levého boku policejního vozidla. Při tomto manévru motor zhasnul. Řidič se sice ještě snažil vozidlo nastartovat, ale v tom mu už policisté zabránili,“ dodala mluvčí.

Strážci zákona pak museli použít donucovací prostředky, řidiče z vozidla vytáhli ven předními dveřmi na straně spolujezdce a spoutali ho. „Vyšlo najevo, že jde o čtyřiadvacetiletého cizince, který není ohlášen k pobytu na území ČR,“ potvrdila policejní mluvčí.

Orientační dechová zkouška řidiči naměřila přes 1,7 promile alkoholu. Opakovanou zkoušku a lékařské vyšetření s odběrem krve však řidič odmítl.

Při incidentu nebyl nikdo zraněn, podezřelý cizinec skončil na protialkoholní záchytné stanici. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky muži hrozí až tři roky vězení, pokuta a zákaz řízení. Škoda je 40 tisíc korun.

Také přečtěte

Pfizer dodá menší objem vakcín do Evropy, aby navýšil výrobní kapacity. Zasáhne to všechny státy | iROZHLAS

Farmaceutická firma Pfizer dočasně omezí dodávky své vakcíny proti nemoci covid-19 do Evropy, zatímco bude …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *