Web zprávy

Oprava ulice Veveří v Brně: Chodcům zůstal sotva metr! Auta mají přednost

Na chodce, kterých denně po ulici proudí desítky tisíc, čekalo nemilé překvapení. Asfalt na silnici  je sice nový, propadající se vozovka vyztužená, ale na chodníky se zapomnělo.

Ba co víc: Radnice tu nechala namalovat modré zóny opět tak, že na frekventovaném chodníku nechala čtyři metry pro auta a necelý jeden metr pro chodce. Místy tak chodník připomíná spíše nedůstojnou uličku hanby.

Brněnská pěší zóna s páteřní Masarykovou ulicí je autostrádou, kterou projede za den bezmála tisícovka aut.

Okamžitě se strhl veřejný poprask. „Těšila jsem se, že budu moci chodit po normální ulici. Jsem naivní,“ kroutila hlavou vysokoškolačka Martina Fialová (23), která tudy chodí denně na univerzitu.

Radnice ale tvrdí, že vše je jak má být. „Podoba stání byla projednána před dvěma lety při stanovování této oblasti placeného stání, a to odborem dopravy, městskou částí i policií,“ řekl pro Blesk.cz mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. Značení proto podle něj zůstalo ve stejné podobě jako před opravami.

Muž (36) z Brna na protest proti modrým zónám zavedl lvlastní červenou.

Brňané se bouří

Řada lidí začala okamžitě protestovat. „U kavárenské zahrádky je povinný průchod metr a půl, ve skutečnosti musíme nechávat ještě víc, právě kvůli přečuhujícím čumákům zaparkovaných aut,“ zlobí se kavárník Jindřich Cinka (36). Případné návrhy na změnu parkování by se ale podle mluvčího magistrátu „musely prověřit z legislativního hlediska a projednat s dotčenými orgány“.

Brno chce u 25 škol umístit značku Kiss and Ride. Rodičům školáků umožní zastavit u nich s autem a rozloučit se s dítětem. Pak musí ale hned odjet.

Centrum Brna je obří parkoviště

Drsné parkování na chodnících není doménou pouze Veveří. Správci města tolerují vjezd automobilů prakticky v celém centru. I když od 1. září platí v Brně zpřísněná pravidla, stále je v oběhu na 500 výjimek s povolením vjezdu do ulic. Divokým parkováním jsou známé například ulice Milady Horákové, Jaselská, Mezírka nebo Třída kpt. Jaroše.

VIDEO: Takhle se parkuje v Brně. Řidič oktávky zaparkoval v křižovatce a s klidem odešel…


Takhle se parkuje v Brně Twitter Petr VozdeckýTaké přečtěte

Samsung ukázal nerozbitný velmi malý mobil s vyměnitelnou baterií

Odolných telefonů je na trhu hodně, ale od velkých značek naprosté minimum. V podstatě se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště