Web zprávy

Osmnáctiletý opilec způsobil sérii nehod, řidičák měl teprve měsíc


Mladý řidič boural na Palackého náměstí, kde otcovým opelem narazil do zaparkovaného vozidla značky BMW.

„Při ohledání vozidla policisté nalezli poškození, které neodpovídalo pouze střetu s BMW. Policisté se proto podívali na záznam z městských kamer a zjistili, že řidič při projíždění kruhové křižovatky na silnici I. třídy nezvládl řízení, vyjel na travnatou plochu, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení. Následně sjel zpět na komunikaci a najel na středový ostrůvek, kde porazil svislou dopravní značku,“ popsala mluvčí policie Iva Kormošová.

Série nehod ale řidiče nezastavila a pokračoval do centra města, kde se pokusil zaparkovat a způsobil výše zmíněnou nehodu.

Policisté ho podrobili dechové zkoušce, která ukázala téměř 2,5 promile. Zakázali mu proto další jízdu a zadrželi mu čerstvý řidičský průkaz, který dostal v polovině září. Přiznal se jim, že před jízdou vypil během hodiny a půl dvě třetiny půllitrové lahve vodky.

„Na vozidle, které si vypůjčil od svého otce, byla odhadnuta škoda na 70 tisíc, na BMW 60 tisíc a na sloupu a značce 10 tisíc korun,“ shrnula způsobené škody mluvčí policie.

Za  trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mladíkovi hrozí šest měsíců až tři roky za mřížemi.

Také přečtěte

Lékový ústav zaznamenal asi u 70 lidí vedlejší účinky vakcíny proti covidu

ilustrační snímek | foto: Zdeněk Němec, MAFRA Podrobnosti připravujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *