Web zprávy

Outlet u letiště láká na nákupy bez roušek. Hygiena to chtěla překazit

ilustrační snímek

ilustrační snímek


| foto: Michal Šula, MAFRA

„Vítejte v Bezrouškově,“ píše na svém webu Premium Outlet Prague Airport. „Povinnost nosit roušky v obchodech a nákupních centrech platí od 9. září v Praze, nikoli ve Středočeském kraji, kde se naše nákupní centrum nachází,“ dodává.

Jak obchodní centrum u pražského letiště propagovalo, že v jeho prostorách není...

Jak centrum propaguje, že v jeho prostorách není třeba nosit roušky.

Centrum si za reklamou stojí a je toho názoru, že „je moc fajn mít možnost volby“. Rostoucímu počtu nakažených navzdory.

Lidé se tak prý mohou sami rozhodnout, zda si roušku nasadí či nikoliv. Díky své velké rozloze zákazníci mohou snadno dodržet bezpečnou vzdálenost a nebudou se tlačit ve frontách, domnívá se outlet.

„U všech hlavních vchodů, vstupů do jednotlivých obchodů, do restaurací a kaváren či na toaletách máte k dispozici dostatečné množství dezinfekce,“ trvá pražský outlet na tom, že nákupy jsou bezpečné i bez roušek.

V kampani ale obchod nepočítal s tím, že nařízení se může změnit každým okamžikem. Ještě ve středu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil, že od čtvrtka bude povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov po celé České republice.

Roušky ve Středočeském kraji byly na spadnutí

I tak měli zpřísnění v plánu i krajští hygienici. „Faktu, že lidé z Prahy jezdí na nákupy do Středočeského kraje, jsme si vědomi a hodlali jsme na tuto situaci reagovat adekvátním opatřením,“ komentovala pro iDNES.cz mluvčí středočeské hygieny Dana Šalamounová.

Roušky budou v uzavřených prostorech v celém Česku. Na podrobnosti se čeká

Takovým opatřením měly být právě povinné roušky ve vnitřních prostorách obchodů a v obchodních centrech v okresech Praha-Východ a Praha-Západ. Po zavedení plošného opatření je to ale již bezpředmětné.

K samotné kampani nabádající k odložení roušek vzhledem k současné epidemiologické situaci se mluvčí hygieny vyjadřovat nechtěla. V úterý přibylo v Česku rekordních 1 164 potvrzených případů nákazy koronavirem, dosavadním maximem přitom bylo pátečních 796 případů. Rekordní je také počet aktuálně pozitivních, kterých je 9 272.

Také přečtěte

Pokud jsou silné, mohou nám škodit i pozitivní emoce, prozradila psycholožka

Laický pohled je, že západní medicína léčí následky či projevy nemoci, a v psychosomatice jde o …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště