Web zprávy

Pandemie přihrála slevovým portálům pobyty v Česku

Někdejších slevových portálů, které se proměnily v klasické prodejní weby, loni na trhu působilo asi třináct, teď jich je deset. „Aktuálně je zájem o tradiční podzimní wellness pobyty. Mezi nejžádanější destinace patří jižní Morava, západočeské lázně, Krkonoše, jižní Čechy a Beskydy,“ uvedl ředitel portálu Skrz Matěj Dvorský.

Letním statistikám prodejních portálů pomohla i odložená poptávka z počátku roku. Zatímco doba mezi nákupem a pobytem se zkrátila nanejvýš na dva týdny, délka pobytu se z běžného prodlouženého víkendu protáhla o několik dní, čímž vzrostla i průměrná útrata.

Z letošního trendu těží největší exslevový – dnes prodejní – portál Slevomat. Postupně se transformoval do cestovního a zážitkového webu. Mezi červencem a zářím na něm nakoupilo přes 316 tisíc zákazníků, meziročně o 73 procent více. Tržby vzrostly téměř dvojnásobně na 1,6 miliardy. Průměrná útrata uživatelů se změnila jen mírně, stoupla o tři sta korun na pět tisíc.

Postpandemický restart letectví přinese převratné změny

„Největší poptávku máme po Aqualandu Moravia a pobytech v tuzemsku. Naopak oproti loňsku je nejmenší poptávka po exotických dovolených,“ sdělil ředitel Slevomatu Ladislav Veselý. Obvykle přitom zájem o exotiku na Slevomatu začátkem podzimu roste. Za deset let existence prodal Slevomat pobyty spojené s cestováním tři čtvrtě milionu zákazníků.

Obav Čechů cestovat za hranice využívá rovněž Radim Jančura, majitel holdingu Student Agency a dopravce RegioJet. Přes portál Partyja začal v průběhu července prodávat pobyty v pronajatých hotelech a penzionech až pro padesát osob. Cílí na početnější party přátel, kterým nabízí hotel Vidly v Jeseníkách a penzion Habánský dům na Pálavě.

„Naplno projekt funguje dva měsíce, za srpen a září evidujeme asi 1500 hostů. Je to přes 3900 placených člověkonocí. Obsazenost máme průměrně devadesát procent, což značí ziskovost projektu od začátku provozu,“ tvrdí Jančura.

Cenu za lůžko bez polopenze stanovila firma na 340 korun mimo víkendy a 540 korun o víkendech a prázdninách. Nabídka se má postupně zvětšovat, Jančura ji chce každoročně rozšířit o pět až deset hotelů v turisticky atraktivních lokalitách.

Nebe je volnější, dopravci překreslují mapu leteckých spojení, říká expert KováčTaké přečtěte

Ukázali jsme, že na to máme rychlost, pochvaloval si Macík čtvrté místo na Dakaru | iROZHLAS

Čtyřicátý třetí ročník Rallye Dakar je už minulostí. Čeští závodníci v něm ale zanechali silnou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *