Web zprávy

Pardubice: Prodej věnců na Dušičky zakázala stánkařům policie

Konec října se nese ve znamení vzpomínání na zesnulé a navštěvování hřbitovů. Ovšem letošní Dušičky poznamenala pandemie koronaviru. Před krematorii každoročně postávají stánkaři prodávající věnce a další dušičkové zboží. Stánkaři v Pardubicích letos byli zaměstnancem městského úřadu v úterý upozorněni, že není možné, aby prodávali předměty před krematoriem, nicméně tři prodejci neuposlechli. Ve středu, kdy zákaz začal platit,  se rozhodli, že před tamní krematorium své stánky postaví. Někdo je ale nahlásil.

Strážníci, kteří byli na místo přivoláni, dali stánkařům pokutu a poslali je domů. „Jejich vysvětlení bylo, že viděl jsem tady kolegu, tak jsem taky rozbalil stánek,“ uvedl pro deník iDnes.cz mluvčí Městské policie Pardubice Jiří Sejkora s tím, že je možné dát pokutu až 10 tisíc!  Ovšem dodal, že tak vysokou pokutu strážníci nedali. „Zůstali jsme při těch nižších hladinách,“ uvedl.

V Praze protestovali nespokojenci proti vládním nařízením. Roušky byly dole, policisté i tak děkují

Policie posléze o incidentu informovala na sociální síti Twitter. „Víme, že ta nařízení se střídají stejným tempem jako počasí. Proto chceme raději včas upozornit prodejce dušičkového zboží, že své stánky s věnci a chvojím dnes již provozovat nemohou,“ uvedla policie a ke komentáři připsala hashtag „Nesejdeme se na hřbitově,“ odkazujíc na oblíbený český film Marečku, podejte mi pero.

Policisté v Přerově se nestačili divit: Z kamionu během cesty čouhala lidská ruka!Také přečtěte

Přehledně: Jak na přiznání k dani z nemovitosti

„V případě, kdy je nemovitá věc ve spoluvlastnictví a jeden ze spoluvlastníků si chce přiznat …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *