Web zprávy

Parodický účet nového ministra Blatného chce večer vypínat elektřinu, lidé tomu věří

„Bohužel bude skutečně třeba zpřísnit některá opatření. V současnosti se jedná o omezení výtahových zařízení v budovách pro osoby mladší 65 let, jelikož tato zařízení byla identifikována jako významná ohniska nákazy. Chtěli bychom je ponechat pouze pro osoby starší a nemohoucí,“ píše se na účtu, který se tváří jako Blatného.

„Jednou z možností je také vypínaní pouličního osvětlení po 19. h kromě silničních komunikací, což by motivovalo lidi spíše zůstávat doma,“ je další z jeho tweetů.

„Další možnost je vypínání elektriky od 19.00 do 5.00, musíme ale zajistit, aby lidé spali a nedělali hlouposti,“ napsal také vtipálek, který se vydává za nového ministra.

Není to oficiální účet, ujišťuje ministerstvo

„Jediné oficiální twitterové účty, který ministerstvo zdravotnictví spravuje, jsou účty ministerstva zravotnictví ZdrávkoOnline a Romana Prymuly. Žádné jiné účty ministerstvo nespravuje,“ řekl Právu mluvčí resortu Jan Brodský.

Na falešném účtu jsou mezi zjevnými vtípky i příspěvky, které působí o něco důvěryhodněji, a mohou tak ostatní uživatele zmást. Ministerstvo zdravotnictví, které autor parodického profilu ve svých tweetech označuje, se od něj dosud nijak nedistancovalo.

Jan Blatný je náměstek v dětské nemocnici při Fakultní nemocnici Brno, je odborníkem na dětskou hematologii a poruchy srážlivosti krve u dětí. Do úřadu ho premiér Andrej Babiš uvede ve čtvrtek odpoledne.

Anketa

Jste si jistí, že vás na internetu nikdo nemůže napálit?

Celkem
hlasovalo
7269
čtenářů.Také přečtěte

Sněmovna zamítla návrh na omezenou legalizaci konopí, který mohl zabránit kriminalizaci bezúhonných lidí

Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí. Návrh skupiny čtyř desítek poslanců ze šesti klubů předpokládal, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *