Pátrání po matce s dítětem je zatím neúspěšné, pokračuje na Nový rok


Policisté, horští záchranáři a hasiči pokračují ve východních Krkonoších v pátrání po matce s dítětem.Policisté, horští záchranáři a hasiči pokračují ve východních Krkonoších v pátrání po matce s dítětem.Zdroj: hasiči Mladé Buky

Hlídky se v sobotu pohybovaly v horském terénu na čtyřkolkách, šestikolkách i lyžích. Po ženě, která se ubytovala v Peci pod Sněžkou, bylo vyhlášeno pátrání poté, co ji začal pohřešovat partner z Libčic nad Vltavou a vzápětí také majitelka penzionu. „Do akce byla nasazena i desítka psů, termovize a speciální tým Stopa. Kvůli nevhodným letovým podmínkám nemohl být nasazen vrtulník,“ informovala o průběhu pátrací akce policejní mluvčí Iva Kormošová.

„Řidiči autobusů a taxislužeb nepotvrdili přepravu dané dvojice. Od občanů přijímáme telefonáty s různými informacemi, které okamžitě prověřujeme. Bohužel ani jeden z nich nevedl k dohledání pohřešovaných. Stále žádáme občany o všímavost a případné kontaktování linky 158,“ připomněla policejní mluvčí.


Zmizelou ženu a tříletého chlapce hledají policisté a Horská služba

Zmizelou ženu a tříletého chlapce hledají v Krkonoších policisté a Horská služba

V sobotu záchranáři pátrali ve velice obtížném terénu a v neděli je nečeká nic snadnějšího. „Předpoklad je, že se od osmé hodiny ranní do pátrání po pohřešované matce se synem zapojí na žádost Policie ČR zhruba 20 horských záchranářů a 3 psovodi se čtyřnohými záchranáři,“ uvedl náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Cingr.

Na neděli jsou určeny k pátrání oblasti v blízkosti Pece pod Sněžkou, Richterovy boudy, Obří a Modrý důl. „Terén, ve kterém se budeme pohybovat, bude vyžadovat dobrou fyzickou kondici a prověří náš orientační smysl a funkčnost všech elektronických systémů a zařízení, která jsou v takových případech nezbytná. Oslavy Silvestra si necháme na příští rok a budeme v sobotu v noci odpočívat, abychom byli v neděli dobře připraveni,“ shodli se horští záchranáři z Krkonoš.


Ilustrační foto.

Znáte je? Policisté pátrají po 27 lidech z Trutnovska, jsou mezi nimi i dívky

Ženu a chlapce začal v pátek pohřešovat její partner a otec dítěte, který se obrátil na obvodní oddělení v Libčicích nad Vltavou. V pátek večer kontaktovala policisty z Pece pod Sněžkou majitelka penzionu, kde se žena se synem 25. prosince ubytovala. „Žena měla v pátek v dopoledních hodinách ukončit pobyt v Peci pod Sněžkou. Majitelka penzionu ji naposledy viděla v úterý 27. prosince dopoledne. Od té doby je však nekontaktní, pokoj je uzamčen a její vozidlo stojí před penzionem,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Pohřešovaná žena se jmenuje Jana Kovářová, trvalé bydliště má v okrese Praha – venkov západ. Podle popisu policistů má hnědé vlasy a hubenou postavu. Měří 165 až 170 centimetrů. Jejímu synovi Adamu Czudkovi, který se rovněž pohřešuje, jsou tři roky.

Policisté pátrají po Janě Kovářové a jejím synovi Adamu Czudkovi.Policisté pátrají po Janě Kovářové a jejím synovi Adamu Czudkovi.Zdroj: Policie ČR

Po čtyřicetileté ženě a tříletém chlapci od pátečního oznámení pátrají policisté. „Celou noc zjišťovali okolnosti jejich zmizení, zda nejsou hospitalizovaní v nemocnici, v jiném ubytovacím zařízení, nebo někde v okolí, ale bohužel je zatím nenašli,“ konstatovala Iva Kormošová.


Poslední den roku 2022 hořela v Trutnově garáž, požár zničil tři motorky Harley-Davidson.

Silvestrovský požár v Trutnově zničil tři motorky Harley-Davidson, škoda milion

„Žádáme občany, kteří by mohli podat jakoukoliv informaci k pohřešované ženě a jejímu synovi, aby okamžitě zavolali na linku 158, nebo se dostavili na jakoukoliv policejní služebnu,“ požádala veřejnost policejní mluvčí.