Web zprávy

Pavel Březovský: Koronavirus má i šéf Státního zdravotního ústavu

Šéf SZÚ se nakazil zřejmě minulý týden. „Vrátil jsem se z dovolené a potřeboval jsem mluvit se všemi vedoucími center, samozřejmě jednotlivě. Ve středu večer jsem dostal zprávu, že je kolegyně pozitivní, pak už jednala hygiena. V pátek jsem byl na testech a nález byl pozitivní. Od té doby karanténa, izolace doma, následoval postupný vývoj příznaků,“ sdělil serveru Březovský.

Rážová už týden mezi nakaženými

Doplnil, že pociťuje příznaky chřipky, bolest hlavy a únavu, ale nemá horečku. „Zatím bez plicních projevů, mimo dráždivého kašle,“ uvedl. „Nakonec jsem rád, že si to prodělám. Mám možnost v praxi vyzkoušet, co funguje v organizaci,“ dodal.

Koronavirus ONLINE: Respirátory pro lidi nad 60, návrat roušek a další strmý růst nakažených

Covidem-19 v poslední době onemocněli i další z čelných představitelů ministerstva zdravotnictví a jeho organizací. Před týdnem ministerstvo oznámilo, že se koronavirem nakazila hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová. Kromě Rážové se nakazili také další lidé z ministerstva nebo ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS), spadajícího pod ministerstvo, Ladislav Dušek.Také přečtěte

Recenze: Dead Astronauts – Silhouettes

Americká dvojice Dead Astronauts, jmenovitě skladatel a zpěvák Jared K. Nickerson a zpěvačka Hayley Stewart, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *