Web zprávy

Petr Rafaj: Prezident Zeman převzal rezignaci šéfa ÚOHS

Prezident Miloš Zeman přijal dnes na zámku v Lánech předsedu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petra Rafaje. Rafaj na schůzce předal Zemanovi rezignaci. Šéf ÚOHS v poslední době čelí kritice například kvůli tomu, jak jeho úřad postupoval v tendru na nový mýtný systém.

K Rafajovu odvolání prezidenta vyzývali premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Prezident se k jejich argumentům nevyjádřil.

„Zeman hýká blahem, Ovčáčka by hnali bičem.“ Hádka o kanál dopálila muže s modrou krví

Podle médií by mohl být Rafajovým nástupcem dosavadní náměstek ministra vnitra Petr Mlsna. Podle Lidových novin prosazuje Mlsnu do čela antimonopolního úřadu Hrad a shoda na něm je i mezi představiteli vládní koalice.

Rafaj stojí v čele ÚOHS druhé období, šestiletý mandát mu měl vypršet v červenci příštího roku a podle zákona už potřetí být jmenován nemůže. K Rafajovu odvolání vyzvaly také neziskové organizace na jednání protikorupční rady vlády a také Ústecký či Liberecký kraj.

Rafaj děkoval Zemanovi za podporu

Pražský hrad dnes zveřejnil obsah rezignačního dopisu, který Rafaj předal Zemanovi.

„Vážený pane prezidente, dovoluji si Vám oznámit, že jsem se rozhodl ke dni 1. 12. 2020 odstoupit z funkce předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Chtěl bych Vám v této souvislosti poděkovat za podporu, kterou jste mi vytrvale projevoval. Po celých 11 let mého působení v čele úřadu jsem se snažil tuto důvěru nezklamat a svou funkci jsem vykonával nestranně a nezávisle, jak to od předsedy významného ústředního správního úřadu požadují právní předpisy i veřejnost. S úctou Ing. Petr Rafaj,“ stojí v dopisu.Také přečtěte

Soud rozhodne, jestli se Skotové smějí vzepřít Británii

Může skotský parlament vyhlásit referendum o své nezávislosti bez souhlasu londýnské vlády? Bojovníci za skotskou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *