Web zprávy

Piana Petrof, která v Číně odmítli, koupila nadace Komárkových

Jak popsala majitelka společnosti Petrof Zuzana Ceralová Petrofová, objednaná piana byla už připravená na expedici ve skladu v Hradci Králové, když čínský odběratel zakázku pozastavil.

Podle Ceralové Petrofové zákazník argumentoval tím, že v Číně se po návštěvě Vystrčila na Tchaj-wanu, který Peking považuje za součást svého území, mluví o sankcích proti Česku. A pokud by zboží přijal, mohl by čelit pokutě. „Po složitém roce, kterým si všichni procházíme, je taková zakázka více než důležitá,“ dodala Ceralová Petrofová.

„Že klavíry koupíme, jsme se rozhodli hned, jak jsme se o problému dozvěděli. S manželkou jsme se domluvili, že je naše nadace obratem věnuje českým školám. Přáli bychom si, aby se těch 11 nástrojů stalo symbolem české hrdosti a soudržnosti,“ uvedl Karel Komárek. Dodal, že si váží toho, že Česko je svobodná země, a tímto gestem to chce lidem připomenout.

KKFF v nejbližších dnech vypíše grantovou výzvu, v níž budou moci školy a klavíry a pianina zažádat.

Z výroby nábytku musíme udělat další divizi, říká šéfka výrobce klavírů Petrofová

Čína cestu předsedy Senátu Vystrčila na Tchaj-wan ostře kritizovala. Ministr zahraničí Číny Wang I Vystrčilovi vzkázal, že ho Čína donutí zaplatit vysokou cenu za to, že porušil princip jedné Číny. Během návštěvy Berlína šéf čínské diplomacie prohlásil, že Česko překročilo červenou čáru. Německý ministr zahraničí Heiko Maas se za Česko postavil, podporu Praze vyjádřila například i Francie.

Pro Petrof je čínský trh s podílem kolem 35 procent klíčovým odbytištěm. Firma se obává, že mezinárodní spory budou mít dopad i na její další zakázky. Petrof navíc piana v Číně i vyrábí. 

Washington vysílá Číně vzkaz, ať nechá Tchaj-wan na pokoji

 

 

 

 Také přečtěte

Karanténa v Česku se prodlužuje opět na 14 dní. Blatný: Mohou za to mutace

„Tak jako jiné země, i Česká republika se vrací zpět ke 14 dnům izolace a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště