Web zprávy

Piloty uzemněných Boeingů 737 MAX čeká nový trénink

Americký Federální úřad pro letectví FAA představil návrh přepracovaného tréninku pro piloty letadel Boeing 737 MAX, která nesmějí od loňského jara létat kvůli dvěma tragickým nehodám. Stroje jsou tak o krok blíže, aby opět mohly do vzduchu. Úřad bude k návrhům do 2. listopadu sbírat  veřejné připomínky.

Mluvčí FAA zdůraznil, že trénink je sice jednou z posledních překážek, ale nikoli tou úplně poslední pro povolení umožnit letadlům návrat do vzduchu. Úřad musí ještě dokončit požadavky na úpravu softwaru a další změny strojů 737 MAX.

Povolení by úřad mohl vydat někdy v listopadu, uvedla agentura Reuters. To by umožnilo obnovit komerční lety letadel 737 MAX ještě před koncem letošního roku.

Stroje 737 MAX nesmějí do vzduchu po dvou tragických nehodách z let 2018 a 2019. Při nich v Indonésii a v Etiopii zahynulo dohromady 346 lidí. Klíčovou roli při nich sehrál software stabilizačního systému MCAS. Automatický systém kvůli vadnému senzoru tehdy opakovaně poslal stroj prudce dolů a posádka nedokázala nad letadlem udržet kontrolu.

Boeing program měsíce přepracovával. Nyní by se s ním posádky měly znovu učit pracovat.

Zápisník Štěpána Brunera: Kolorit Pugetova zálivu

Blíží se návrat Boeingů MAX do nebe? American Airlines už chystají výcvik pilotů

Renesance letadel 737 MAX? Boeing získal první letošní objednávkuTaké přečtěte

Sněmovna zamítla návrh na omezenou legalizaci konopí, který mohl zabránit kriminalizaci bezúhonných lidí

Sněmovna odmítla omezenou legalizaci konopí. Návrh skupiny čtyř desítek poslanců ze šesti klubů předpokládal, že …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *