Web zprávy

Piráti, STAN, Spojenci a ODS se v Olomouci dohodli na memorandu

Případná koalice Pirátů, STAN se Spojenci – Koalicí pro Olomoucký kraj a ODS se obejde bez vítězného hnutí ANO a v 55členném zastupitelstvu by měla většinu 32 hlasů.

„Dohodli jsme se na základním obrysu našeho společného memoranda v těch parametrech, které jsme chtěli. S tímto memorandem se nyní rozcházíme všichni do svých vyšších orgánů, kde dojde k verifikaci tohoto materiálu,“ uvedl Suchánek. Dodal, že pokud návrh všichni odsouhlasí, tak se zástupci Pirátů, STAN, Spojenců a ODS sejdou v pondělí odpoledne ke společnému podpisu.

Lídr Pirátů Josef Suchánek (vlevo) a dvojka Zdeňka Dvořáková Kocourová

Foto: Luděk Peřina, ČTK

„Jsme rádi, že jsme se posunuli dál,“ komentoval návrh memoranda lídr ODS Dalibor Horák. Kladně výsledek nedělního jednání hodnotil i lídr Spojenců-Koalice pro Olomoucký kraj a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. „Máme dobrý pocit z toho, že jsme se po týdnu dokázali posunout takto kupředu a věřím, že to je na dobré cestě,“ řekl novinářům. Podrobnosti o obsahu memoranda budou zveřejněny poté, co jej v pondělí odsouhlasí orgány STAN, Pirátů, Spojenců a ODS a bude podepsáno.

Krajské volby v Olomouckém kraji vyhrálo ANO, získalo 18 mandátů v zastupitelstvu. Druhá skončila koalice Pirátů a STAN se 13 mandáty. Třetí Koalice pro Olomoucký kraj bude mít 12 zastupitelů. Čtvrtá ODS má sedm mandátů. Na pátém místě je SPD s pěti zastupiteli.

V předchozích čtyřech letech v Olomouckém kraji vládlo vítězné hnutí ANO společně s ČSSD a ODS. Sociální demokracie se ale letos do krajského zastupitelstva nedostala.

Také přečtěte

V Ostravě už hledají covid ve slinách

Druhým místem v republice, kde mohou zjišťovat koronavirus ze vzorku ze slin, je od pondělí Ostrava. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *