Web zprávy

PlayStation 5 za 20 000 korun? Překupníci se snaží vydělat na nedostatku konzolí

Překupníci využili toho, že předobjednávky běží již od poloviny září. Kdo si ale nestihl objednávku udělat mezi prvními, ten si na novou generaci televizní konzole od Sony pořádně počká. Jednotlivé obchody ale již nyní začaly zákazníky informovat, že kdo si udělá objednávku až nyní, může s konzolí počítat až příští rok. Vánoce se zkrátka již nestihnou.

Již nyní je tedy jasné, že v oficiální den startu prodejů – 19. listopadu – zkrátka žádný tuzemský obchod nebude mít pro zákazníky konzole k dispozici. Vše se rozebralo už v rámci předobjednávek.

Dvě různá provedení

Sluší se připomenout, že PlayStation 5 se bude nabízet ve dvou provedeních. Standardní PlayStation 5 stojí 13 490 Kč, verze bez mechaniky zvaná Digital Edition pak 10 790 Kč.

Podnikavci nyní nabízí pro dychtivé hráče přenechání vlastních rezervací za „manipulační poplatek“. Pokud jim lidé k ceně konzole přidají zpravidla tři až šest tisíc korun, konzole bude jejich. V některých případech ale chtějí dokonce ještě více peněz. Není tak problém narazit na nabídky pohybující se okolo 20 000 Kč.

Zda někdo skutečně za takovouto sumu PlayStation 5 koupí, je otázkou. Na druhou stranu zoufalí rodiče shánějící konzoli pod vánoční stromek pravděpodobně budou ochotni připlatit. Další várka konzolí totiž dorazí do tuzemských obchodů až příští rok.

Ovladač DualSense

Foto: archív výrobce

Zcela nový design, dvě provedení

Pětka sází na kombinaci bílé a černé barvy. Vzhled působí rozhodně moderním a neokoukaným dojmem. Obě provedení by měla mít úplně stejný výkon a víceméně i vzhled, pouze klasický PlayStation 5 má pravou bočnici trochu vypouklou, protože japonský herní gigant do těchto míst vtěsnal optickou mechaniku.

Verze PS5 Digital Edition působí útlejším dojmem a je zcela symetrická. Případní zájemci ale musí počítat s tím, že hru na optickém nosiči zkrátka do přístroje nedají, všechny tituly se v tomto případě budou stahovat prostřednictvím internetu.

PlayStation 5

Foto: archív výrobce

Také přečtěte

O stavbě na Formanově náměstí rozhodnuto není

Nehlasovalo se totiž o meritu věci, ale o petici, která zamítnutí zástavby požaduje a kterou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *