Web zprávy

Po poli i v protisměru. Řidič s policií nalepenou na svém pick-upu uháněl Svitavskem

O incidentu informovala ve čtvrtek mluvčí policie Dita Holečková, podle ní se odehrál před několika dny v obci Staré Město na Svitavsku, kde chtěla hlídka zkontrolovat řidiče vozidla značky VW Caddy.

Šofér ale na světelné a zvukové výzvy reagoval místo zastavení únikem. „Během své zběsilé jízdy několikrát přejel do protisměru, najížděl na chodník a pak se pokusil s vozidlem ujet po poli,” popsala zásah mluvčí.

Když se řidič snažil vyjet z pole zpátky na silnici, policejní auto mu zatarasilo cestu. Spolupracovat ale nechtěl ani po zastavení, na řadu proto přišly podle Holečkové donucovací prostředky.

Třiatřicetiletý řidič odmítl dechovou zkoušku a také nesouhlasil s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem krve, policisté mu proto zadrželi řidičák a další jízdu zakázali.

„Jeho jednání předáme k vyřízení příslušnému správnímu orgánu. Muži hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun a zákaz činnosti na jeden až dva roky,” upřesnila mluvčí.

Proháněním a zadržením řidiče ale akce neskončila, na místo totiž podle mluvčí dorazil bratr šoféra, který zásah policie narušoval. „Nedal si říci ani on, a až po použití donucovacích prostředků svého nerozvážného chování litoval a jeho neuposlechnutí výzvy uzavřeli kolegové udělením pokuty 10 000 korun,” dodala mluvčí.

Také přečtěte

Kluzké silnice, půlmetrové závěje. U Prahy vyprošťovali hned dva zapadlé sypače

„Na silnici mezi Červeným Újezdem na Kladensku a Hájkem na Praze-západ jsme měli hlášen zapadlý …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *