Web zprávy

Po šesti letech skončily v bývalém muničním skladu ve Vrběticích záchranné práce | iROZHLAS

Ve Vrběticích na Zlínsku, kde před šesti lety vybuchly dva sklady s municí, skončily záchranné práce. Policisté s hasiči při nich zajišťovali pyrotechnický sběr munice a jejích částí. Znovu je v důsledku ukončení prací otevřená silnice mezi Haluzicemi a Lipovou. Zásah ale nekončí, v areálu budou pokračovat likvidační práce a stále jsou možné nálezy munice nebo zbraní, sdělila v úterý krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.Zlín

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítZničený muniční sklad ve Vrběticích na Zlínsku | Zdroj: Profimedia

Záchranné práce, se kterými bylo spojeno uzavírání silnice mezi Haluzicemi a Lipovou, skončily v neděli.

Výbuch ve Vrběticích: policie vrátila lidem k užívání 43,5 ha pozemků, 366,5 ha ještě zbývá uvolnit


Číst článek

„Od sobotního poledne je komunikace trvale otevřena a uzavírána bude jen ve výjimečných případech, například při nálezu munice. V současné době budou probíhat ve vrbětickém areálu likvidační práce, které obnáší například bourání dočasného oplocení, dále likvidace dočasné trhací jámy, odvoz techniky a materiálu, atd.,“ uvedla mluvčí.

S ukončením bezpečnostního opatření souvisejícího s výbuchem skladů počítají policisté zhruba za dva týdny. Veškeré informace k němu by policie měla poskytnout 13. října na tiskové konferenci přímo ve vrbětickém areálu.


Pět let po výbuchu v munice ve Vrběticích pyrotechnici areál stále čistí. Hotovo by mělo být příští léto


Číst článek

„Složky integrovaného záchranného systému musí odstranit poslední zbytky a objektivní stopy po šestiletém působení v areálu. Od 1. října bude zahájeno bourání dočasného oplocení a areál bude v režimu složek integrovaného záchranného systému zmenšen na nezbytné minimum,“ doplnila Javorková.

Jeden sklad ve Vrběticích vybuchl v říjnu 2014, druhý v prosinci téhož roku. Při prvním výbuchu zemřeli dva lidé. Sklady si pronajímala ostravská firma Imex Group. Policie exploze vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení. Munice uložená v dalších skladech byla odvezena.

Při výbuších bylo zasaženo 1319 hektarů půdy, z toho zhruba 341 hektarů přímo v areálu. Většinu pozemků už mají zpět v užívání jejich majitelé. V budoucnu by měly získat všechny pozemky a objekty v areálu do svého majetku Vojenské lesy a statky ČR, které na nich plánují hospodařit.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Hackeři napadli ministerstvo práce a sociálních věcí, potvrdila Maláčová | iROZHLAS

‚Protiromský rasismus.‘ Hygienička Svrčinová sklidila kritiku za příspěvek na facebooku, účet na síti zrušila „Nevím, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště