Web zprávy

Počasí | Do Česka dorazil první sníh, bílo je na Šumavě i v Krušných horách. U sousedů čekají metrovou nadílku

Většinu Česka zasáhl v pátek místy vydatný déšť, který s klesajícími teplotami přešel na horách ve sněžení. První vločky napadly na Šumavě a také na nejvyšším vrcholu Krušných hor, na Klínovci.

Podle meteorologů se sněžení objevuje v polohách nad 1000 metrů. Dlouho ale nevydrží. Podle předpovědi se i ve vyšších polohách v neděli oteplí a pokud dorazí srážky, půjde hlavně o déšť.

Podzimní počasí v Česku

V sobotu vystoupí nejvyšší teploty na 7 až 12 °C, ve Slezsku až 15 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C, na Šumavě a Krušných horách se budou pohybovat jen kolem 3 °C.

Až metrová nadílka v Alpách

Mnohem víc potrápí sněžení sousední Rakousko. V Alpách by podle meteoroložky Dagmar Honsové mohl do neděle napadnout až metr sněhu. „Některé modely vypočítávají, že do nedělního večera na vrcholcích Alp napadne až metr těžkého a mokrého sněhu. Vzhledem k prvnímu kroku do zimy a těžkému a mokrému sněhu se očekávají komplikace v dopravě a řidiči by neměli podcenit zimní výbavu,“ řekla Honsová. Potíže na silnicích už byly například v Brennerském průsmyku poblíž hranic s Itálií.Také přečtěte

Perseverance zásobuje svět fotkami z Marsu a trénuje na misi

Inženýři NASA nejnověji zkoušejí pohyblivé rameno Perseverance a otáčení kola. Vozítko tento test zaznamenalo a jeho …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště