Web zprávy

Počasí | Na Moravu se přiřítily silné bouřky s kroupami, sledujte radar Blesku

„Očekává se výskyt velmi silných bouřek, doprovázených kroupami o velikosti kolem čtyř centimetrů, nárazy větru kolem 20 metrů za sekundu (70 km/hod) a přívalovými srážkami kolem 20 mm,“ uvedl ve výstraze ČHMÚ.

Kolem 9. hodiny večer se bouřky skutečně přihnaly, kroupy hlásí například Svitavsko, početné elektrické výboje zas byly k vidění v Šumperku. Hromy vyděsily i obyvatele Ostravy.

Meteorologové předpokládají lokálně přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt. Varují také před zatopením podchodů, podjezdů, sklepů i podemletím komunikací. Nárazy větru mohou také lámat větve a vyvracet stromy.

Rychlík na Náchodsku narazil do spadlého stromu

Počasí už přidělávalo problémy odpoledne v Královéhradeckém kraji. Hasiči měli mezi 15:00 až 17:30 přibližně 40 výjezdů, především k popadaným stromům. V České Skalici na Náchodsku likvidovali požár trafostanice, ve Dvoře Králové nad Labem čerpali vodu. Sdělil to mluvčí hasičů Ondřej Sezima.

Podzimní počasí v Česku

Větve spadlé do trakčního vedení zastavily provoz na železniční trati mezi Jaroměří a Smiřicemi, vyplývá z informací na webu Českých drah. Spadlé stromy také zastavily provoz na tratích mezi stanicemi Hněvčeves a Hořice, mezi Náchodem a Václavicemi a mezi Jaroměří a Českou Skalicí. Na trati mezi Dvorem Králové nad Labem a Jaroměří narazil rychlík Ještěd do stromu na trati, provoz tam byl také přerušen. Správa železnic již začala pracovat na odstranění stromů, České dráhy na některých tratích zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Bouře zasáhla především Náchodsko a Jičínsko, kde měli hasiči po přibližně deseti výjezdech. „Zasahovali jsme například v Hořicích u zajištění střechy, dále i v okolních obcích Jeřice a Cerekvice,“ řekl Sezima.Také přečtěte

Na jaře, nebo na podzim? Ve Španělsku se na otevření země turistům neshodnou

Španělský premiér minulý týden uvedl, že jen díky vysokému proočkování populace se bude moci uvažovat …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *