Web zprávy

Počasí | Na Moravu se přiřítily silné bouřky s kroupami, sledujte radar Blesku

„Očekává se výskyt velmi silných bouřek, doprovázených kroupami o velikosti kolem čtyř centimetrů, nárazy větru kolem 20 metrů za sekundu (70 km/hod) a přívalovými srážkami kolem 20 mm,“ psal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve své sobotní výstraze.

Kolem 9. hodiny večer se bouřky skutečně přihnaly, kroupy hlásilo například Svitavsko, početné elektrické výboje zas byly k vidění v Šumperku. Hromy vyděsily i obyvatele Ostravy.

V neděli má být oblačno až polojasno, z počátku dne místy déšť. Oblačnost bude k večeru ubývat. Teploty se budou pohybovat mezi 17 a 21 stupni Celsia. 

Rychlík na Náchodsku narazil do spadlého stromu

Počasí v sobotu už přidělávalo problémy odpoledne v Královéhradeckém kraji. Hasiči měli mezi 15:00 až 17:30 přibližně 40 výjezdů, především k popadaným stromům. V České Skalici na Náchodsku likvidovali požár trafostanice, ve Dvoře Králové nad Labem čerpali vodu. Sdělil to mluvčí hasičů Ondřej Sezima.

Podzimní počasí v Česku

Větve spadlé do trakčního vedení zastavily provoz na železniční trati mezi Jaroměří a Smiřicemi, vyplývá z informací na webu Českých drah. Spadlé stromy také zastavily provoz na tratích mezi stanicemi Hněvčeves a Hořice, mezi Náchodem a Václavicemi a mezi Jaroměří a Českou Skalicí. Na trati mezi Dvorem Králové nad Labem a Jaroměří narazil rychlík Ještěd do stromu na trati, provoz tam byl také přerušen. Správa železnic již začala pracovat na odstranění stromů, České dráhy na některých tratích zavedly náhradní autobusovou dopravu.

Bouře zasáhla především Náchodsko a Jičínsko, kde měli hasiči po přibližně deseti výjezdech. „Zasahovali jsme například v Hořicích u zajištění střechy, dále i v okolních obcích Jeřice a Cerekvice,“ řekl Sezima.Také přečtěte

Není ani ve čtvrtině svého životního cyklu a už ukazují příští iPhone 13

Třináctého října 2020. Datum, kdy se fanoušci Applu dočkali nového iPhonu, respektive čtyř nových modelů. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *