Web zprávy

Počet turistů v Chorvatsku letos kvůli koronaviru klesl o 61 procent

Počet přenocování se za tři čtvrtletí snížil o 49,1 procenta na 52,4 milionu. Z toho počet přenocování zahraničních turistů klesl o 53,6 procenta na 42 milionů.

Podle počtu přenocování byli největší skupinou zahraničních turistů Němci. Počet přenocování německých turistů klesl o 38,4 procenta na 12,5 milionu. Čeští turisté byli čtvrtou největší skupinou, před ně se dostali Slovinci a Poláci. Počet přenocování českých turistů klesl o 34,3 procenta na 3,5 milionu, uvedla agentura APA. Chorvatsko patří tradičně mezi nejoblíbenější zahraniční destinace Čechů.

Cestovní ruch se na hrubém domácím produktu Chorvatska podílí zhruba pětinou. Loni příjmy z cestovního ruchu činily více než 10,5 miliardy eur (283,7 miliardy korun).

Chorvatsko po koronavirové krizi otevřelo pro turisty neoficiálně hranice na počátku května. Příchozí museli prokázat „hospodářský zájem” pro cestu do země, což byla i rezervace pobytu. Koncem května pak země plně otevřela hranice pro občany deseti zemí Evropské unie, mezi nimi i Česka.

Také přečtěte

Most v Liblíně je po čtyřech letech opět uzavřený pro nákladní auta

Podle Miroslava Antona ze Správy a údržby silnic Plzeňského kraje byly závady zjištěné při listopadové …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *