Podíval se svůj bankovní účet a nevěřil svým očím. Mínus 10 333 223 Kč


Mladému muži se stala opravdu kuriózní věc. Stát se přitom může komukoliv z nás.

21letý mladík po přihlášení do svého bankovního účtu u banky mBank zjistil, že má dluh ve výši skoro dvou milionů zlotých. Konkrétně šlo v tamní měně o částku 1 959 989. V přepočtu na české koruny se vzhledem k aktuálnímu kurzu jedná konkrétně o částku 10 333 223 Kč. Dluh ovšem podle serveru Fakt, který zprávu přinesl, odmítá a tvrdí, že chyba není na jeho straně. Svůj příběh sdílel na sociálních sítích. Když ovšem byla banka kontaktována kvůli vyjasnění případu, odmítla se pro server Fakt k záležitosti vyjádřit s odvoláním na bankovní tajemství.

Astronomický dluh

Polský mladík jménem Karol upozornil na dluh u mBank ve svém příspěvku na Facebooku 4. září. Na jeho bankovním účtu se objevila zmíněná obrovská mínusová částka. Peníze byly zablokovány finančním úřadem v Żary, městem vzdáleným 500 km od jeho domova.


iZdroj fotografie: Donald Trung Quoc Don (Chữ Hán: 徵國單) / Creative Commons / CC-BY-SA
Mladík bance najednou dlužil něco málo přes 10 milionů korun

Karol, který pracuje pro firmu zabývající se klimatizacemi, před nedávnem kontaktoval daný úřad. Úředník mu, jak čekal, sdělil, že dluh byl přiřazen někomu jinému a v jejich rejstříku vůbec není vedený, píše server Fakt. Problém je tedy očividně na straně banky. Při návštěvě mBank mu ovšem bylo sděleno, že dluh je vedený na jeho jméno. Na zmíněné sociální síti to okomentoval tím, že nějaký neschopný pracovník si spletl jeho účet s účtem skutečného dlužníka. Obrátil se proto na policii. Tam byl ale dále odkázán na státní zastupitelství.

Stát se to může každému

Ve svém příspěvku na Facebooku se dále lidí ptal, jak je vůbec možné, že kvůli neschopnosti banky může člověk najednou dlužit skoro 2 miliony zlotých. Upozornil, že zmíněný finanční úřad mu sice vystaví potvrzení, že dluh není vedený na jeho jméno. Další jednání s bankou jsou ale na něm. Karol svůj příspěvek na Facebooku zakončil tím, že je z celého případu rozhořčený a důrazně všem ostatním doporučuje, aby si pravidelně kontrolovali svoje bankovní účty.


iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Komu se stane něco podobného, měl by neprodleně kontaktovat svojí banku

Když server Fakt kontaktoval tamní mBank, odpověděli, že neposkytují informace o jejich zákaznících. Pro Fakt se vyjádřil i zmíněný finanční úřad v Żary. Úřad prý již kontaktoval banku a čeká na vysvětlení celého případu. Z výše uvedeného je ovšem jasné, že podobná nepříjemná věc se může stát komukoliv klidně zítra. Komukoliv se stane něco podobného, měl by okamžitě kontaktovat svou banku a celou situaci urychleně řešit.

Co si o podobném případu myslíte? Váš názor nám můžete říct dole v komentářích pod článkem