Web zprávy

Podle WHO může počet obětí covidu-19 dosáhnout i více než dvou milionů


Než se začne široce používat vakcína proti koronavirové nákaze, mohl by celosvětově počet mrtvých s covidem-19 dosáhnout zhruba dvou milionů. Bez soustředěného úsilí o potlačení pandemie může být konečná bilance ještě horší. Naznačil to v pátek podle agentury Reuters krizový expert Světové zdravotnické organizace (WHO) Mike Ryan.

„Dokud to nebudeme dělat (úspěšně očkovat), celkové číslo, o němž mluvíte (dva miliony), není jen představitelné, ale také bohužel velmi pravděpodobné,“ řekl Ryan na novinářský dotaz ohledně odhadovaného počtu obětí nynější pandemie.

Ryan upozornil, že znepokojivý nárůst počtu nakažených má nyní Evropa a že tento kontinent čeká mnoho práce, jak dostat šíření viru pod kontrolu a situaci stabilizovat.

V současnosti se podle americké Univerzity Johnse Hopkinse počet potvrzených úmrtí v souvislosti s koronavirovou infekcí celosvětově blíží jednomu milionu. Nový koronavirus se přitom poprvé objevil před zhruba devíti měsíci v Číně.

Ryan v pátek vyjádřil naději, že brzy do Číny vyrazí mezinárodní expertní mise, která by měla zkoumat původ viru v živočišné říši.

Také přečtěte

Palát dal v NHL vítězný gól. Nečas připravil první gól utkání, Zachova bodová série skončila | iROZHLAS

Hokejový útočník Ondřej Palát vstřelil v NHL rozdílový gól Tampy Bay při výhře 2:0 v …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště