Web zprávy

Podvodníci na jihu Moravy: Jeden vymámil údaje k účtu, další obral naivku přes seznamku

Neznámý podvodník ženě z Hodonínska tvrdil, že se na jejím účtu objevily podezřelé transakce a on je má prověřit. Postupně z ní tak vylákal osobní údaje, čísla platebních karet a heslo k internetové aplikaci.

„Následně ženě začaly na její mobilní telefon přicházet SMS zprávy z internetového bankovnictví, kdy muž na telefonu po ní chtěl, aby mu diktovala jednotlivé PIN kódy z příchozích SMS zpráv,“ popsal jednoduchý fígl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Internetový podvodník obral naivní ženu z Brněnska o půl milionu korun.

Důvěřivá žena klíčové údaje neznámému volajícímu svěřila a umožnila mu tak přístup do svého internetového bankovnictví. Podvodník postupně na jejím bankovním účtu provedl změny nastavení hesel, limitů na kartě a další operace.

Prozřela na poslední chvíli

Oklamané ženě na poslední chvíli došlo, k jakým požadavkům se nechala navést. Svoji chybu si uvědomila až v okamžiku, kdy z jejího účtu mělo odejít čtyřicet tisíc korun. K tomuto už svolení nedala a neprodleně se obrátila na policii.

Případ z Břeclavska je naopak dalším dílem ze seriálu pochybných seznámení přes internet. Muž vystupující pod smyšlenou identitou okouzlil ženu natolik, že se nadchla, když řekl, že jí posílá balíček s cennostmi a penězi.

Důchodce z jižní Moravy uvěřil slibům internetových podvodníků, že zbohatne na investicích do kryptoměny. Přišel o čtvrt milionu korun, který zmizel na nedohledatelných účtech v zahraničí.

„Následně byla žena oslovena zahraniční agenturou, aby uhradila náklady na doručení balíčku ve výši 1 100 amerických dolarů. Požadovanou částku poslala bankovním převodem na zahraniční účet, avšak na baliček či zprávu od virtuálního přítele čeká dodnes,“ popsal podvod policista. Naivka přišla v přepočtu o 26 tisíc korun.

Varování policie

„Policisté opětovně před podobnými případy zahraničních internetových známostí varují. Nikdy neposílejte peníze svým virtuálním známostem, které jste nikdy v životě neviděli a osobně se neznáte,“ zdůraznil mluvčí.

VIDEO: Podvodníci zmátli a obrali ženu za přepážkou.


Dva podvodníci zmátli ženu za přepážkou natolik, že jim vyplatila víc, než měla. Policie České republikyTaké přečtěte

Má pořádné zpoždění, ale nová šestková nokia se už rýsuje

Nokia model 6.2 představila v září 2019 na veletrhu IFA v Berlíně. I při velmi …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *