Web zprávy

Policie neprokázala podvod s parukami ze salonu Dlouhovláska

Podle serveru Extra „panuje podezření, že vlasy od dárců jsou využity komerčně“. Salon trvá na tom, že vlasy v charitativních parukách jsou pravé.

„Policisté prověřovali případ v celé jeho šíři, nicméně ze zjištěných skutečností – například výslechem obdarovaných či osob, které vlasy darovaly, a dalších zúčastněných – se nepodařilo prokázat původní podezření z trestného činu podvod. Na základě těchto skutečností tak byla celá věc odložena. Tím není vyloučeno řešit věc občanskoprávní cestou,“ napsal Rybanský.

Dlouhovláska vyrábí od roku 2015 paruky z vlasů, které jí zdarma poskytují dárkyně. Na svém webu uvádí, že cílem projektu je, aby si ženy a dívky, které vlasy z jakéhokoliv důvodu ztratily, nemusely draze kupovat vlasové náhrady a paruky.

Paruka byla umělá, způsobila ekzém

Novinky již minulý rok informovaly o případu, kdy místo paruky z pravých vlasů obdržela zákaznice syntetiku. Tehdy kadeřnictví oslovilo matku sedmileté dívky trpící alopecií, tedy onemocněním způsobujícím vypadávání vlasů a ochlupení, že pro ni mají paruku z pravých vlasů.

„Zuzanka nejdříve říkala, že se pod parukou hodně potí. Následně se jí na hlavičce objevil škaredý ekzém. To byl důvod, proč jsem začala zjišťovat, z čeho je vyrobená. Vznesla jsem dotaz v salonu, tam mi bylo sděleno, že co by to mělo být jiného, že vlasy jsou pravé. Já ale u odborníků zjistila, že paruka je ze syntetického materiálu,“ řekla Novinkám loni v srpnu maminka. [celá zpráva]

Také přečtěte

Ženským autem roku 2021 je i Škoda Octavia

Nedávno vyhlášená anketa Auto roku 2021, kterou vyhrála Toyota Yaris, má ve své 59členné porotě …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště