Web zprávy

Policie obvinila muže z vraždy manželky v Radotíně. Kvůli chybě ho ale musela propustit | iROZHLAS

64letý muž, který podle pražských kriminalistů v neděli v Radotíně ubodal svou ženu, nemohl být kvůli chybě na státním zastupitelství umístěn do vazby. Policie musela muže propustit, protože kvůli pochybení úřednice z Městského státního zastupitelství v Praze nedorazilo rozhodnutí o vazebním podnětu v zákonné lhůtě, informoval server Novinky.cz.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPolicie obvinila muže z vraždy v Radotíně, kvůli chybě na státním zastupitelství ho musela propustit (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Muž podle kriminalistů v neděli zaútočil nožem na svou ženu. Ta po incidentu skončila na ulici, kde následně svým zraněním podlehla. Policisté krátce po činu muže zadržela, obvinila jej z vraždy a navrhovala, aby ho soud poslal do vazby, řekl Novinkám mluvčí pražské policie Jan Daněk.

O návrhu na vzetí do vazby mělo rozhodnout státní zastupitelství, jež je následně adresuje soudu, na kterém je konečné rozhodnutí. Jelikož ale policisté od státního zastupitelství rozhodnutí o vazbě do 48 hodin neobdrželi, museli muže propustit na svobodu.

Policisté dopadli muže, kterého podezřívají z vraždy ve Frýdku-Místku. Při zatýkání nekladl odpor


Číst článek

U trestných činů, kde je hrozba vysoké sazby vězení, žalobci a policisté obvykle navrhují vzetí obviněných do vazby. A to i za předpokladu, že hrozí, že by se trestnímu stíhání na svobodě vyhýbal, nebo že by ovlivňoval svědky a jinak mařil vyšetřování.

Podle mluvčího pražského státního zastupitelství Aleše Cimbaly policejní podnět k vazbě přišel včas, žalobce následně návrh na vzetí do vazby vypracoval.

„Pochybením pracovnice kanceláře při doručení návrhu místně a věčně příslušnému soudu došlo k uplynutí zákonem předpokládané lhůty pro zadržení obviněného. S ohledem na tuto skutečnost musel být obviněný propuštěn na svobodu. Pochybení, které se ve věci vyskytlo, je řešeno a bude disciplinárně potrestáno,” řekl Cimbala.

Ozbrojená skupina

Podle agentury Aktu.cz vyvolalo v Radotíně propuštění muže nevoli, situaci musela v noci sledovat policie. Ve Strážovské ulici, kde byla žena v neděli zavražděna, byly policejní hlídky.

Na místě se totiž shromáždila skupina čtyř ozbrojených mužů, kteří plánovali celou noc hlídkovat před domem, kde byla žena v neděli zavražděna. Svědci policistům sdělili, že u mužů zahlédli policii, teleskopický obušek či pouta. Jeden z mužů měl na sobě neprůstřelnou vestu.

Policie nakonec skupinku rozpustila. Mluvčí Daněk potvrdil, že na místě byla zbraň a incident řeší jako přestupek.

jgr

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Jsem jediný Žid na světě, který se modlí za zdraví nacistů, říká lovec Zuroff. Závodí s časem i covidem | iROZHLAS

Čtyři dekády strávil pátráním po nacistických zločincích, které ani po nalezení nebylo lehké dostat před …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *